REKLAMA
REKLAMA

TREPCZA. Ławka pojednania nie tylko dla polityków… (ZDJĘCIA)

TREPCZA / PODKARPACIE. Na powstałym jesienią ubiegłego roku Skwerze Niepodległości brakowało ławeczki. Organizatorzy liczyli, że przy wsparciu Gminy Sanok uda się pozyskać jedną z szeroko reklamowanych tzw. multimedialną edycji „Niepodległa”. Niestety ambitne nadzieje pozostały płonne, ale ostatecznie w miejsce jednej miejscowi fachowcy wykonali dwie. Są to tradycyjne ławki typu parkowego, które wkomponowane zostały w mały plac z kostki w barwach narodowych. Umożliwiają one odpoczynek i chwilę refleksji, a nawet modlitwy za Ojczyznę.

Wielu rodaków zatroskanych o jej przyszłość widzi pilną potrzebę poszukiwania dróg pojednania Polaków, mocno podzielonych politycznie. Nawet w niewielkich społecznościach łatwo dostrzec kłótnie zwolenników „dobrej zmiany” i tych, którzy kwestionują nieomal każdą decyzję rządzących. Brakuje atmosfery otwartości i zwykłej cierpliwości, aby jeden drugiego wysłuchał i jeśli toczymy spory to zawsze na argumenty, szanując godność swego adwersarza. Stół świąteczny czy przy okazji innych spotkań rodzinnych stanie się wolny od niepotrzebnych emocji prowadzących do kłopotliwych sytuacji. Jak łatwo wtedy o słowo, które rani bardziej, niż miecz obosieczny..

Ciepłe jesienne dni złotej polskiej jesieni zachęcają do odpoczynku i ciekawych dyskusji politycznych, gospodarczych, sportowych i wielu, wielu innych, ale zawsze w duchu chrześcijańskiego szacunku dla każdego człowieka. Do takiej postawy wzywa przede wszystkim Chrystus z wysokości krzyż usytuowany w centrum Skweru Niepodległości i Jego ziemski zastępca. Św. Jan Paweł II błogosławiąc wszystkim z pokładu pobliskiej „Barki” od kilkunastu lat przypomina miejscowym i przejeżdżającym, że wielkość człowieka mierzy się nie tym co ma, ale tym kim jest i czy potrafi dzielić się z innymi czyli gotowością do służby ludziom w potrzebie. Tak czynił i taki przykład nam dawał podczas pamiętnego pontyfikatu nasz Wielki Rodak. Dzisiaj spoglądają na nas i błogosławi nam z okien Domu Ojca.

foto: Ławeczki na Skwerze Niepodległości czekają na politycznych dysputantów

(pr)

źródło: materiały nadesłane

21-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

UdostępnijNapisz komentarz przez Facebook