REKLAMA
REKLAMA

Trzy nowe karetki w Bieszczadzkim Pogotowiu Ratunkowym (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Flota ambulansów Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego została wzbogacona o trzy nowoczesne karetki. Podniosą one poziom bezpieczeństwa w powiatach, gdzie działa BPR, pozwolą skuteczniej udzielać pomocy poszkodowanym.

Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku od 1 kwietnia 2019 r. działa na terenie czterech powiatów: sanockiego, brzozowskiego, bieszczadzkiego i leskiego. Teren, na którym działa BPR jest olbrzymi. Odległość między dwoma najdalej wysuniętymi punktami to grubo ponad 100 km w linii prostej.

Obecnie dysponuje 17 zespołami ratownictwa medycznego. 16 ZRM to zespoły podstawowe tzw. ,,P’’ i jeden ZRM specjalistyczny ,,S’’, w skład którego, oprócz ratowników medycznych czy pielęgniarek/pielęgniarzy systemu, wchodzi również lekarz.

Dwa ZRM działają sezonowo w miesiącach, kiedy notuje się  zwiększony napływ turystów w rejonie Bieszczad. Jest to zespół w Ustrzykach Górnych, który działa od 16 czerwca do 15 września i zimą od 1 grudnia do 28 lutego oraz ambulans wodny na akwenie Jeziora Solińskiego, uruchomiony 15 czerwca, który zabezpiecza ten rejon do 15 września.

  • W powiecie sanockim działa 5 ZRM: dwa stacjonują w szpitalu, jeden na Dąbrówce w budynku PSP, jeden w Tarnawie Górnej oraz jeden 12-sto godzinny w Komańczy,
  • W powiecie brzozowskim funkcjonuje 3 ZRM: dwa stacjonują w Brzozowie, jeden w Nozdrzcu,
  • W powiecie bieszczadzkim 4 ZRM: dwa stacjonują w szpitalu w Ustrzykach Dolnych ( jeden 12-sto godzinny i jeden 24-godzinny), jeden w Lutowiskach oraz sezonowy w Ustrzykach Górnych,
  • W powiecie leskim 5 ZRM: jeden ZRM w stacjonuje w szpitalu w Lesku, kolejne w Polańczyku i Cisnej, ZRM specjalistyczny stacjonuje w Olszanicy, a ambulans wodny na Zalewie Solińskim w bazie WOPR w Polańczyku.

W ostatnim czasie, flota karetek BPR wzbogaciła się o trzy nowoczesne pojazdy, które niebawem wyjadą na nasze drogi. Jak podaje portal Sanok112.pl, nieoficjalnie wiadomo, że nowe karetki trafią do powiatów: sanockiego, leskiego i brzozowskiego. Oczywiście trzeba nadmienić, że żadna z nich nie będzie na stałe przypisana do danego powiatu, ponieważ dyspozytor, biorąc pod uwagę najszybszy czas dotarcia do pacjenta, może zadysponować dany pojazd do pracy w sąsiednim powiecie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Panika, podtopienia, wstrząs anafilaktyczny. Czy karetka zdąży na czas?

źródło: Red., Sanok112.pl

31-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)