REKLAMA
REKLAMA

Uczennice „szóstki” wzięły udział w posiedzeniu Komisji Sejmowej (FOTO)

Obrady plenarne Sejmu Dzieci i Młodzieży poprzedzone są posiedzeniem Komisji Sejmowej. Biorą w niej udział najlepsze zespoły uczniów z danego województwa.

Uczennice naszej Szkoły Ania i Maja zdobyły maksymalną liczbę punktów i to one właśnie wraz z zespołem ze szkoły w Dąbrówce, w dniach 11-12 maja 2019 r., wzięły udział w posiedzeniu komisji w Sulejówku i w Warszawie.

Pierwszego dnia uczestniczyły w warsztatach prowadzonych przez pracowników Instytutu Pamięci Narodowej. Ich zdaniem było opracowanie uchwały sejmowej oraz sformułowanie dwóch pytań do Ministra Edukacji Narodowej. Dziewczynki pracowały również nad problemem upowszechniania wiedzy historycznej o naszym kraju zarówno w Polsce jaki za granicą.

Następnego dnia uczestniczyły w posiedzeniu komisji i podkomisji sejmowych, podczas których dokonano wyboru marszałków i wicemarszałków sejmu. Wybrano także przewodniczą komisji. Członkowie komisji mieli również możliwość wprowadzania poprawek do przygotowywanej wcześniej uchwały. Dokument ten zostanie przedstawiony na posiedzeniu plenarnym Sejmu Dzieci i Młodzieży, które odbędzie się 1 czerwca 2019r.

źródło: SP 6 Sanok

15-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)