REKLAMA
REKLAMA

UKS Sprint Sanok, czyli wschodząca potęga wrotkarska na mapie Polski (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Zawodnicy nowo powstałego Uczniowskiego Klubu Sportowego Sprint Sanok pod wodzą Piotra Bluja i Mateusza Chabko rozpoczęli sezon z przytupem. Pierwsze starty w tym sezonie zawodnicy UKS Sprint Sanok rozpoczęli od XIII Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w Jeździe Na Rolkach skąd przywieźli 9 medali!

W swoich kategoriach medale zdobywali:

Julka Stec 1 miejsce
Bianka Bluj 2 miejsce
Laura Bluj 1 miejsce
Aleksandra Jagniszczak 2 miejsce
Klara Nicko 3 miejsce
Julka Kogut 2 miejsce
Jakub Ratajewski 2 miejsce
Oraz trener Piotr Bluj 3 miejsce!

W klasyfikacji klubowej UKS Sprint Sanok zajął 3 miejsce.

Tydzień później sanoccy wrotkarze udali się na IV PUCHAR MAŁOPOLSKI WE WROTKARSTWIE SZYBKIM – zawody halowe w Kłaju, gdzie rywalizowali na 3 dystansach, oraz w sztafecie. I tym razem zawodnicy dali świetny pokaz jazdy na rolkach zaznaczając swoje aspiracje na mapie Polski. Na dobry początek w najmłodszej kategorii chłopców nasz zawodnik Aleksander Doskowski zdobywa srebrny medal Juniorów F. Później worek z medalami rozwiązuje się na całego dla zawodników UKS Sprint Sanok. Najpierw w kategorii dziewczyn Junior E Lena Tokarska oraz Julia Stec deklasując rywalki rywalizują między sobą o najwyższe miejsce na podium.

1. Lena Tokarska (UKS Sprint Sanok) z wynikiem 88,450
2. Julia Stec (UKS Sprint Sanok) z wynikiem 88,681

Następnie w kategorii Junior D dziewczyn po zaciętej walce na najwyższym stopniu podium staje Oktawia Bochnak!

1.Oktawia Bochnak (UKS Sprint Sanok) z wynikiem 87,646
2. Amelia Strach z wynikiem 87,728

Totalna demolka nastąpiła w kategorii Junior C. Najpierw wśród chłopców Jakub Ratajewski niema sobie równych i zdobywa złoty med0al.

1. Jakub Ratajewski (UKS Sprint Sanok) z wynikiem 83,828
2. Szymon Kutela z wynikiem 89,892
3. Jakub Ryż z wynikiem 100,305

Później zawodniczki UKS Sprint Sanok opanowują całkowicie podium kategorii Junior C dziewczyn i wygrywają w biegu sztafetowym w składzie Julita Krawiec, Maja Pytlowany, Paula Doskowska nie pozostawiając żadnych złudzeń rywalkom.

1. Julita Krawiec (UKS Sprint Sanok) z wynikiem 75,553
2. Maja Pytlowany (UKS Sprint Sanok) z wynikiem 77,895
3. Paula Doskowska (UKS Sprint Sanok) z wynikiem 80,360
9. Aleksandra Górecka (UKS Sprint Sanok) z wynikiem 86,808

Sezon wrotkarski dopiero się rozpoczyna, a zawodnicy UKS Sprint Sanok już mają na swoim koncie 17 medali! To brzmi bardzo obiecująco, biorąc pod uwagę najbliższy sezon i rosnące apetyty na wygrane naszych zawodników – komentuje na gorąco trener Mateusz Chabko. – Mamy w swoich grupach naprawdę zdolną młodzież. Bardzo szybko łapią wskazówki dotyczące techniki jazdy. Tym bardziej przy współpracy dwóch młodych trenerów, którzy potrafią dodatkowo pokazać jak dokładnie ma wyglądać to, o czym mówimy. Nie zawsze szczególnie najmłodsi rozumieją o co nam chodzi, kiedy dajemy im wskazówki dotyczące techniki, dlatego zobrazowanie im naszych wskazówek daje bardzo dobre efekty. Przy tak kompleksowej i profesjonalnej współpracy nasz klub może wiele znaczyć na wrotkarskiej, a może i w przyszłości łyżwiarskiej mapie Polski. Wszystko zależy od tego, czy uda nam się pozyskać sponsorów na zakup łyżew oraz kostiumów dla dzieci. Z czystym sumieniem można powiedzieć że jesteśmy wschodzącą potęgą na mapie Polski.

źródło: materiały nadesłane

05-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)