REKLAMA
REKLAMA

UWAGA: Możliwy gwałtowny wzrost poziomu wody w Sanie (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Służby wojewody podkarpackiego ostrzegają przed możliwym gwałtownym wzbieraniem wód w zlewniach Sanoku, Wisłoki i Wisłoka. W ciągu dnia, nocy oraz kolejnego dnia, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody (punktowo gwałtowne) do strefy stanów średnich, a lokalnie do dolnej części strefy stanów wysokich.Lokalnie stany wody mogą przekroczyć stan ostrzegawczy, a punktowo, w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanu alarmowego.

KOMUNIKAT – OSTRZEŻENIE

Data i godzina wydania: 23.12.2019 – godz. 10:48

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:35

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 15:00 dnia 23.12.2019 do godz. 15:00 dnia 24.12.2019

Obszar: Zlewnie: Wisłoki, Sanu, Wisłoka i mniejsze bezpośrednie dopływy Wisły (podkarpackie)

Przebieg: W ciągu dnia, nocy oraz kolejnego dnia, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody (punktowo gwałtowne) do strefy stanów średnich, a lokalnie do dolnej części strefy stanów wysokich. Lokalnie, szczególnie w zlewniach zlokalizowanych na granicy województw: małopolskiego i podkarpackiego, na mniejszych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych, stany wody mogą przekroczyć stan ostrzegawczy. Punktowo, w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanu alarmowego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska informacja może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Wawrzyniec Kruszewski

Inny komunikat wydany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie doprecyzowuje, że w między innymi w powiecie sanockim, od godz. 07:50 dnia 23.12.2019 do godz. 14:00 dnia 24.12.2019, prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia – od 35 mm do 50 mm, miejscami do 70 mm.

źródło: archiwum Esanok.pl / Tak było w maju 2014 roku

źródło: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy / materiały nadesłane

23-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)