REKLAMA
REKLAMA

UWAGA: Możliwy gwałtowny wzrost poziomu wody w Sanie (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Służby wojewody podkarpackiego ostrzegają przed możliwym gwałtownym wzbieraniem wód w zlewniach Sanoku, Wisłoki i Wisłoka. W ciągu dnia, nocy oraz kolejnego dnia, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody (punktowo gwałtowne) do strefy stanów średnich, a lokalnie do dolnej części strefy stanów wysokich.Lokalnie stany wody mogą przekroczyć stan ostrzegawczy, a punktowo, w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanu alarmowego.

KOMUNIKAT – OSTRZEŻENIE

Data i godzina wydania: 23.12.2019 – godz. 10:48

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:35

Zjawisko: wezbranie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 15:00 dnia 23.12.2019 do godz. 15:00 dnia 24.12.2019

Obszar: Zlewnie: Wisłoki, Sanu, Wisłoka i mniejsze bezpośrednie dopływy Wisły (podkarpackie)

Przebieg: W ciągu dnia, nocy oraz kolejnego dnia, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu, spodziewane są wzrosty poziomu wody (punktowo gwałtowne) do strefy stanów średnich, a lokalnie do dolnej części strefy stanów wysokich. Lokalnie, szczególnie w zlewniach zlokalizowanych na granicy województw: małopolskiego i podkarpackiego, na mniejszych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych, stany wody mogą przekroczyć stan ostrzegawczy. Punktowo, w miejscu wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość krótkotrwałego przekroczenia stanu alarmowego.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: W przypadku istotnych zmian w czasie lub przebiegu zjawiska informacja może ulec zmianie.

Dyżurny synoptyk hydrolog: Wawrzyniec Kruszewski

Inny komunikat wydany przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy, Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie doprecyzowuje, że w między innymi w powiecie sanockim, od godz. 07:50 dnia 23.12.2019 do godz. 14:00 dnia 24.12.2019, prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia – od 35 mm do 50 mm, miejscami do 70 mm.

źródło: archiwum Esanok.pl / Tak było w maju 2014 roku

źródło: Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy / materiały nadesłane

23-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)