CUK

Wicemistrzowie Europy z Sanoka!

26-31 sierpnia 2019 r.w Gyor na Węgrzech, odbyły się Mistrzostwa Europy w kickboxingu dzieci i młodzieży. Wśród reprezentujących Polskę w formule K-1 Rules nie zabrakło zawodników Samuraj Trans-San Sanok – Miłosza Barana w kategorii 67 kg oraz Adama Tutaka, który ze względu na przekroczenie wieku tuż przed ME musiał startować wśród juniorów starszych,w kategorii 84 kg.

Miłosz Baran pokonał kolejno zawodników z Mołdawii i Rosji meldując się w finale turnieju, gdzie po wyjątkowo wyrównanej walce niestety musiał uznać wyższość zawodnika z Serbii. Zabrakło doświadczenia, jednak nie zmienia to faktu, że Miłosz został wicemistrzem Europy juniorów w K-1 Rules! To 3 wicemistrzostwo Europy zawodnika z klubu Samuraj Trans-San Sanok!

Adam Tutak ze względu na mniejsza ilość zawodników w kategorii 84 kg przegrał przed czasem walkę półfinałową z zawodnikiem z Mołdawii, który później został Mistrzem Europy (pokonując w finale innego zawodnika z Polski i tu o mało nie zakończył walki przed czasem). Zaznaczamy, że jest to pierwsza przegrana Adama Tutaka na ringu, jednak ze starszym i dużo bardziej doświadczonym zawodnikiem.

Samuraje wracają z ME z dwoma medalami srebrnym i brązowym! Są to kolejne trofea Samurai w tym roku po zdominowaniu w swoich kategoriach wagowych formuły low-kick i K-1 Rules oraz zdobyciu dwóch Pucharów Świata!