REKLAMA
REKLAMA

Wiesław Banach honorowym obywatelem Sanoka

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj radni miejscy jednogłośnie podjęli uchwałę w sprawie nadania Honorowego Obywatelstwa miasta Sanoka Wiesławowi Banachowi.

Wiesław Banach od 1990 roku jest dyrektorem Muzeum Historycznego w Sanoku. Z wykształcenia jest historykiem sztuki, absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Jego osobista znajomość ze Zdzisławem Beksińskim zaowocowała bogatą kolekcją obrazów artysty, dzięki czemu muzeum w Sanoku co roku przyciąga tłumy.

Pod rządami obecnego dyrektora Muzeum Historyczne przeszło generalny remont, zostało rozbudowane, mocno rozwinęło działalność publikacyjno-naukową.

– Jestem zaskoczony i zdumiony, a przy okazji bardzo wdzięczny wszystkim, którzy docenili moją pracę – mówi Wiesław Banach. – Niemniej jednak uważam, że wyróżnienie przyznane jest także moim pracownikom. Przez 42 lata pracowaliśmy zespołowo na wszystkie sukcesy. Cieszę się, że muzeum, które kiedyś było prowincjonalne, teraz jest rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Z pewnością sam bym tego nie dokonał – zaznacza dyrektor.

Wiesław Banach dodaje, że jest tym bardziej zaskoczony otrzymanym tytułem, bo pochodzi z Wielkopolski.
– Od tego momentu czuję się już prawdziwym sanoczaninem – dodaje z uśmiechem.

Sabina Tworek

Wiesław Banach / archiwum eSanok.pl

29-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)