REKLAMA
REKLAMA

Wojciech Blecharczyk kandydatem na posła! (KOMENTARZ)

SANOK / PODKARPACIE. Wojciech Blecharczyk wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. Burmistrz Sanoka w latach 2002 – 2014 będzie ubiegał się o mandat posła, kandydując z trzeciego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej.

Wojciech Blecharczyk / archiwum prywatne

– Zdecydowałem się kandydować, zmobilizowany przez przyjaciół, znajomych, osoby prywatne, którzy mój wynik ponad 9 tysięcy głosów, uznali za bardzo dobry. Wybory samorządowe pokazały, że jestem osobą identyfikowalną w regionie. Koalicja Obywatelska  uznała, że mam odpowiednie doświadczenie, wykształcenie i predyspozycje do tego, aby startować w wyborach do Sejmu. Startuje z listy Koalicji Obywatelskiej, ale nie jestem członkiem żadnej partii – mówi Wojciech Blecharczyk, „trójka” na liście KO w jesiennych wyborach do Sejmu.

Jaka to będzie kampania?

– Moja kampania będzie merytoryczna, oparta na przyzwoitości działań. Przez ostatnie 4,5 roku, kłamliwymi komentarzami, sprawami sądowymi i innymi perfidnymi działaniami, próbowano mnie wyeliminować  z życia publicznego. Osobom, które źle mi życzyły i robiły wszystko przeciwko mnie i mojej rodzinie, to się nie udało. Podkreślę, dla mnie przyzwoitość jest bardzo ważna. Swoją wiedzie i doświadczenie będę chciał wykorzystać, aby próbować pomóc mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów. Pomoc będę kierował do samorządów lokalnych. Natomiast na poziomie mojego potencjalnego zaangażowana  w prace komisji sejmowych, chciałbym działać w tych, w których mógłbym wnieść swoją wiedze i doświadczenie – dodaje nasz rozmówca.

Listę Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 22 otwiera Joanna Frydrych. Drugi na liście jest Marek Rząsa. Trzeci wspomniany Wojciech Blecharczyk. Z czwartej pozycji startuje Józef Szkoła, a z piątej Iwona Holcman. Na najbliższym krajowym zjeździe koalicji, mają zostać podane pozostałe nazwiska listy Koalicji Obywatelskiej. 


Wojciech Blecharczyk ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (biologia) oraz na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (ochrona środowiska). W 2011 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie nauk o ziemi w zakresie ochrony środowiska, na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Od 2002 do 2014 roku sprawował funkcję burmistrza miasta Sanoka. Od 2014 roku pracuje jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Rzeszowskim, Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Obecnie jest prezesem Krakowskiej Izby Gospodarczej „RH plus”.  Na co dzień pracuje w Centrum Innowacji Komunalnych Miasta Krakowa, odpowiadając za program Smart City.

Po zakończeniu pracy samorządowca próbował swoich sił w wyborach samorządowych. Pomimo osiągniętego wysokiego wyniku (9127 głosów), nie udało mu się zdobyć mandatu radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

„Jedynki” PiS i KO w wyborach do Sejmu. Kto w naszym regionie?

02-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)