REKLAMA
REKLAMA

Wojciech Blecharczyk kandydatem na posła! (KOMENTARZ)

SANOK / PODKARPACIE. Wojciech Blecharczyk wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. Burmistrz Sanoka w latach 2002 – 2014 będzie ubiegał się o mandat posła, kandydując z trzeciego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej.

Wojciech Blecharczyk / archiwum prywatne

– Zdecydowałem się kandydować, zmobilizowany przez przyjaciół, znajomych, osoby prywatne, którzy mój wynik ponad 9 tysięcy głosów, uznali za bardzo dobry. Wybory samorządowe pokazały, że jestem osobą identyfikowalną w regionie. Koalicja Obywatelska  uznała, że mam odpowiednie doświadczenie, wykształcenie i predyspozycje do tego, aby startować w wyborach do Sejmu. Startuje z listy Koalicji Obywatelskiej, ale nie jestem członkiem żadnej partii – mówi Wojciech Blecharczyk, „trójka” na liście KO w jesiennych wyborach do Sejmu.

Jaka to będzie kampania?

– Moja kampania będzie merytoryczna, oparta na przyzwoitości działań. Przez ostatnie 4,5 roku, kłamliwymi komentarzami, sprawami sądowymi i innymi perfidnymi działaniami, próbowano mnie wyeliminować  z życia publicznego. Osobom, które źle mi życzyły i robiły wszystko przeciwko mnie i mojej rodzinie, to się nie udało. Podkreślę, dla mnie przyzwoitość jest bardzo ważna. Swoją wiedzie i doświadczenie będę chciał wykorzystać, aby próbować pomóc mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów. Pomoc będę kierował do samorządów lokalnych. Natomiast na poziomie mojego potencjalnego zaangażowana  w prace komisji sejmowych, chciałbym działać w tych, w których mógłbym wnieść swoją wiedze i doświadczenie – dodaje nasz rozmówca.

Listę Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 22 otwiera Joanna Frydrych. Drugi na liście jest Marek Rząsa. Trzeci wspomniany Wojciech Blecharczyk. Z czwartej pozycji startuje Józef Szkoła, a z piątej Iwona Holcman. Na najbliższym krajowym zjeździe koalicji, mają zostać podane pozostałe nazwiska listy Koalicji Obywatelskiej. 


Wojciech Blecharczyk ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie (biologia) oraz na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie (ochrona środowiska). W 2011 roku uzyskał tytuł doktora w dziedzinie nauk o ziemi w zakresie ochrony środowiska, na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Od 2002 do 2014 roku sprawował funkcję burmistrza miasta Sanoka. Od 2014 roku pracuje jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Rzeszowskim, Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie oraz Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie. Obecnie jest prezesem Krakowskiej Izby Gospodarczej „RH plus”.  Na co dzień pracuje w Centrum Innowacji Komunalnych Miasta Krakowa, odpowiadając za program Smart City.

Po zakończeniu pracy samorządowca próbował swoich sił w wyborach samorządowych. Pomimo osiągniętego wysokiego wyniku (9127 głosów), nie udało mu się zdobyć mandatu radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego.


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

„Jedynki” PiS i KO w wyborach do Sejmu. Kto w naszym regionie?

02-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)