REKLAMA
REKLAMA

Wojewódzkie Obchody Święta Policji

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorek 30 lipca, na Placu Farnym w Rzeszowie, odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. Uroczystości swoim patronatem objęła Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Integralną części ceremonii będzie wręczenie sztandaru Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy.

Tegoroczne Święto ma wyjątkowy charakter, przypada bowiem w Roku Jubileuszowym 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10 na Placu Farnym złożeniem meldunku, po czym nastąpią: podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego, wystąpienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, ceremonia wręczenia sztandaru Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, wręczenie odznaczeń i awansów, wystąpienia zaproszonych gości, defilada kompanii honorowych, pocztów sztandarowych i orkiestry policyjnej.

Ceremonię poprzedzi Msza św. w intencji podkarpackich policjantów i pracowników Policji odprawiona w Kościele Farnym.

Jedną z atrakcji Święta Policji będzie piknik policyjny zorganizowany w Białym Ogrodzie przy pl. Farnym, w godz. od 11 do 13. .

Każdy będzie miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie i sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie (radiowozy, motocykle, łódź, quad, rowery służbowe, robot pirotechniczny), przyjrzeć się pracy technika kryminalistyki, zdobyć wiedzę z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej oraz porozmawiać z funkcjonariuszami na tematy związane ze służbą i szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Dla uczestników przygotowane zostaną również materiały profilaktyczne dotyczące m.in. bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjnym. Na miejscu będą również policjanci pełniący służbę na koniach oraz przewodnik psa służbowego.

Ponieważ to Rok Jubileuszowy, zaprezentujemy wystawę „Policja w służbie Niepodległej”, która składa się z kilkudziesięciu archiwalnych fotografii przedstawiających obraz Policji Państwowej funkcjonującej w okresie międzywojennym, na terenie obecnego Podkarpacia. Pojawią się też funkcjonariusze w historycznym umundurowaniu, grupy rekonstrukcyjne, będzie możliwość wybicia pamiątkowego żetonu.

Zapraszamy do udziału w uroczystości.

W związku z organizacją Obchodów, wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie.

29 lipca od godz. 12 do godz. 17 (na czas prób przed uroczystością) wyłączone zostaną z ruchu następujące ulice: Plac Farny, ul. Kościuszki (od Pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do ul. Moniuszki).

30 lipca od godz. 7 do godz. 13 wyłączone zostaną z ruchu: Plac Farny, ul. Kościuszki (od Pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do ul. Moniuszki).

foto: archiwum KWP

KWP

29-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)