REKLAMA
REKLAMA

Wsiadł za kółko mając blisko 2,5 promila. Grozi mu do 2 lat

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Policjanci ogniwa patrolowego uniemożliwili dalszą jazdę kierowcy peugeota. Styl jego jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło przypuszczenie funkcjonariuszy. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W niedzielę, po godz. 2 w nocy, policjanci patrolujący ul. 29 Listopada w Ustrzykach Dolnych, zwrócili uwagę na jadącego ulicą peugota. Styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on być pod wpływem alkoholu. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Badanie stanu trzeźwości kierowcy potwierdziło przypuszczenie funkcjonariuszy. Mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Podczas interwencji okazało się, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. 49-letni mieszkaniec gm. Ustrzyki Dolne, poruszał się swoim pojazdem sam. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

archiwum KMP Krosno

17-10-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)