REKLAMA
REKLAMA

Wybrano nowych dyrektorów w dwóch sanockich podstawówkach (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. We wtorek odbyły się przesłuchania kandydatów na dyrektorów Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku. Konkurs na gospodarza „jedynki” wygrała Maria Korżyk, a „dziewiątki” Damian Wojtowicz. Komisje zarekomendują te kandydatury burmistrzowi miasta, który podejmie ostateczną decyzję o powołaniu dyrektorów na kolejną, pięcioletnią kadencję.

31 sierpnia kończy się kadencja wieloletniej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku (Aleja Szwajcarii) Lidii Mackiewicz-Adamskiej. Obecna szefowa placówki nie zdecydowała się na wzięcie udziału w konkursie wyłaniającym dyrektora na kolejne pięć lat. Wystartowali za to: Maria Korżyk – nauczyciel matematyki w SP 4 oraz Paweł Stefański – były dyrektor Gimnazjum nr 1, a także Magdalena Adamkiewicz – nauczyciel w SP 1. Po przesłuchaniach i analizie dokumentów zgłoszeniowych, komisja, bezwzględną większością głosów wybrała Marię Korżyk. Komisja konkursowa liczyła w tym przypadku 14 osób (powołano 15, jedna osoba była nieobecna).

Nieco inna sytuacja dotyczyła Szkoły Podstawowej nr 9 w Sanoku, przy ul. Jana Pawła II. Tam, ze względu na powołanie Grzegorza Korneckiego na wiceburmistrza miasta, potrzebne było zastępstwo. Na okres 10 miesięcy zaangażowano do tej roli Roberta Hryszko. Nie zgłosił on jednak swojej kandydatury do konkursu. Aplikował Damian Wojtowicz – nauczyciel tej szkoły oraz Andrzej Chrobak – nauczyciel w szkole w Zagórzu, a także Członek Zarządu Powiatu Sanockiego. Postawiono na Damiana Wojtowicza. Komisja liczyła 12 osób.

Kandydatury wybrane przez obie komisje, którym przewodniczył wiceburmistrz Grzegorz Kornecki zostaną zarekomendowane burmistrzowi miasta Tomaszowi Matuszewskiemu. To on podejmie ostateczne decyzje w sprawie powołania nowych dyrektorów na pięcioletnią kadencję, która rozpocznie się 1 września br.

 

12-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)