REKLAMA
REKLAMA

Zarzuty usiłowania zabójstwa dla nożownika. Napastnik jest w areszcie

IWONICZ / PODKARPACIE. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie mężczyzna, który podczas awantury zaatakował nożem swoich współbiesiadników. Jeden z pokrzywdzonych doznał obrażeń wymagających natychmiastowej interwencji chirurgicznej. 53-letni podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyźnie grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywocie.

W czwartek po godz. 13, dyżurny krośnieńskiej komendy został zaalarmowany o awanturze w jednym z domów przy ul. Floriańskiej w Iwoniczu. Trzech spożywających alkohol mężczyzn pokłóciło się ze sobą, w wyniku czego 53-latek zaatakował nożem swoich współbiesiadników. Jeden z poszkodowanych zdołał wydostać się z domu i powiadomić Policję.

Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z iwonickiego posterunku. 53-latek na widok policjantów rzucił się do ucieczki, jednak szybko został obezwładniony i zatrzymany. Wówczas do działań ratunkowych przystąpiły dwa zespoły medyczne, które udzieliły pierwszej pomocy poszkodowanym. Obaj posiadali rany cięte szyi oraz rąk. 61-letni mężczyzna wymagał natychmiastowej interwencji chirurgicznej i został przetransportowany do krośnieńskiego szpitala. Więcej szczęścia miał 25-latek, którego obrażenia okazały się niegroźne.

53-letni napastnik został doprowadzony do policyjnego aresztu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Podejrzany został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi mu do 25 lat więzienia, a nawet dożywotnia kara pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

ZOBACZ TAKŻE

Atak nożownika! Bójka między mężczyznami, dwóch ranionych ostrym narzędziem

 

źródło: KMP Krosno

18-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)