REKLAMA
REKLAMA

Zawodnik Wilków Sanok zagra na mistrzostwach świata w Kanadzie!

SANOK / PODKARPACIE. Bramkarz TravelPL Wilków Sanok Kacper Cęgiel otrzymał powołanie na mistrzostwa świata U19, które w maju odbędą się w kanadyjskim Halifax. Po Jakubie Sujkowskim, to drugi zawodnik Wilków, który wywalczył szansę na występ podczas imprezy mistrzowskiej.

Pierwszym z zawodników Wilków Sanok, który dostąpił zaszczytu występu na mistrzostwach świata w koszulce z orłem na piersi był Jakub Sujkowski. 22-latek zagrał na czempionacie seniorów, który odbywał się niedawno w czeskiej Pradze. Teraz, przed niebywałą szansą na grę w reprezentacji zyskuje dwóch kolejnych zawodników sanockiej drużyny.

Powołanie na mistrzostwa świata U19 w kanadyjskim Halifax otrzymał bramkarz Kacper Cęgiel.

To niezwykle utalentowany, młody unihokeista. Ma za sobą kontuzję kolana, jakiej nabawił się podczas meczu ekstraligi z Tychami. Nie ma już po niej śladu. Najlepszym dowodem jest rewelacyjny występ 19-latka w ćwierćfinałowym starciu play-off Salming Ekstraligi Mężczyzn z MUKS Zielonką. Bramkarz Wilków został wtedy wybrany MVP meczu po stronie Sanoka. Z dobrej strony pokazał się również w meczach w Babimoście, gdzie sanoczanie wywalczyli prawo gry o 5 miejsce w kraju na zakończenie sezonu 2018/2019.

Gdy dowiedziałem się o powołaniu byłem bardzo mile zaskoczony. W ostatnim roku przez konsultacje przewinęło się wielu bramkarzy, dlatego zdawałem sobie sprawę, że pojechać na mistrzostwa będzie bardzo ciężko. Moją sytuację skomplikowała kontuzja, przez którą opuściłem ostateczny turniej przygotowawczy, więc informacja była dla mnie dużą ulgą i niewątpliwie jest spełnieniem marzeń. Myślę, że każdy zawodnik marzy o reprezentowaniu kraju. To coś wielkiego, szczególnie, że zagramy w dalekiej Kanadzie – mówi Kacper Cęgiel, bramkarz TravelPL Wilków Sanok. – W budowaniu obecnej formy kluczowy był intensywny sezon przygotowawczy oraz szybka rehabilitacja z dopasowanymi treningami. Niestety termin mistrzostw pokrywa się z maturą, ale nad przesunięciem nie zastanawiałem się ani przez moment. W szkole podjąłem już pierwsze kroki, aby móc uczestniczyć w mistrzostwach.

Na mistrzostwa zostało powołanych 18 zawodników z całej Polski. Turniej odbędzie się w dniach 8-12 maja.

 

źródło: Red., PZUnihokeja

foto: Tomasz Sowa / archiwum

11-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)