REKLAMA
REKLAMA

Złote gimnastyczki z „Jedynki”. Młode talenty z Sanoka (FOTO)

SANOK, ZARZECZE / PODKARPACIE. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku w gimnastyce dziewcząt zdobyła mistrzostwo województwa. Finał wojewódzki Igrzysk Dzieci odbył się w Zarzeczu koło Przeworska. Startowały w nim 42 szkoły z Podkarpacia.

Dziewczyny z „Jedynki” w składzie: Konstancja Iwańczyk, Oliwia Markuc, Weronika Poliwka, Martyna Posadzka zajęły w tej niezwykle licznej stawce pierwsze miejsce, zdobywając pierwszy w historii dotychczasowych startów medal i to od razu złoty. Poparty talentem i pracą.

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Konstancja Iwańczyk, która wśród 170 ćwiczących zdobyła 1 miejsce w ćwiczeniach wolnych, 1 miejsce w skoku rozkrocznym przez kozła i 1 miejsce w wieloboju.

Znakomicie spisała się najmłodsza uczestniczka Martyna Posadzka zajmując bardzo wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Była 4 w skoku rozkrocznym przez kozła, 7 w ćwiczeniach wolnych i 6 w wieloboju. Podobnie Oliwia Markuc , która była 7 w skoku rozkrocznym przez kozła i 11 w wieloboju. Niewiele ustępowała im czwarta Weronika Poliwka, utrzymując bardzo wysoki poziom. Opiekunem drużyny był Roman Lechoszest.

materiały nadesłane

26-03-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)