REKLAMA
REKLAMA

Zmagania z ekologią w sanockim Mechaniku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. „Jaka z nauk jest najkonieczniejsza? Oduczyć się rzeczy złych”! W duchu arystotelesowskiej sentencji, w dniu 27 marca br. w Zespole Szkół nr 2 odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA.


Do zmagań z testem w pierwszym etapie z zakresu ekologii , ochrony wód, gleb, powietrza, gospodarki odpadami, ochrony przed hałasem, wibracjami, promieniowaniem oraz aspektami prawa międzynarodowego z zakresu ochrony środowiska przystąpiło aż 12 dwuosobowych drużyn z gimnazjów i szkół podstawowych z Sanoka i okolic.

Etap drugi polegał na schemacie procesu technologicznego oczyszczalni ścieków przy wykorzystaniu oczywiście materiałów z recyclingu.

Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci sanockiego Gimnazjum nr 3 w Sanoku, którzy nie tylko zaimponowali organizatorom wiedzą teoretyczną, lecz również praktycznym podejściem do ekologicznych zagadnień. Miejsce drugie po zaciętej walce przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku, zaś trzecie miejsce zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Jaćmierzu.

Młodzież niezwykle kreatywnie podeszła do konkursowych zagadnień wykazując się nie tylko wiedzą, ogromna świadomością sozologii lecz przede wszystkim kreatywnością i nowatorskim podejściem do problemu ochrony niebieskiej planety- zgodnym chórem przyznają pomysłodawczynie i organizatorki konkursu: Monika Adamska, Magdalena Kondrat i Aneta Czech, nauczycielki przedmiotów zawodowych w Mechaniku.

Konkurs został wpisany do wykazu konkursów Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wpisywanych na świadectwie ukończenia szkoły, za co uczniowie otrzymują dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

 

materiały nadesłane

02-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)