REKLAMA
REKLAMA

Zmagania z ekologią w sanockim Mechaniku (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. „Jaka z nauk jest najkonieczniejsza? Oduczyć się rzeczy złych”! W duchu arystotelesowskiej sentencji, w dniu 27 marca br. w Zespole Szkół nr 2 odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA.


Do zmagań z testem w pierwszym etapie z zakresu ekologii , ochrony wód, gleb, powietrza, gospodarki odpadami, ochrony przed hałasem, wibracjami, promieniowaniem oraz aspektami prawa międzynarodowego z zakresu ochrony środowiska przystąpiło aż 12 dwuosobowych drużyn z gimnazjów i szkół podstawowych z Sanoka i okolic.

Etap drugi polegał na schemacie procesu technologicznego oczyszczalni ścieków przy wykorzystaniu oczywiście materiałów z recyclingu.

Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci sanockiego Gimnazjum nr 3 w Sanoku, którzy nie tylko zaimponowali organizatorom wiedzą teoretyczną, lecz również praktycznym podejściem do ekologicznych zagadnień. Miejsce drugie po zaciętej walce przypadło reprezentantom Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku, zaś trzecie miejsce zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Jaćmierzu.

Młodzież niezwykle kreatywnie podeszła do konkursowych zagadnień wykazując się nie tylko wiedzą, ogromna świadomością sozologii lecz przede wszystkim kreatywnością i nowatorskim podejściem do problemu ochrony niebieskiej planety- zgodnym chórem przyznają pomysłodawczynie i organizatorki konkursu: Monika Adamska, Magdalena Kondrat i Aneta Czech, nauczycielki przedmiotów zawodowych w Mechaniku.

Konkurs został wpisany do wykazu konkursów Kuratorium Oświaty w Rzeszowie wpisywanych na świadectwie ukończenia szkoły, za co uczniowie otrzymują dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

 

materiały nadesłane

02-04-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)