REKLAMA
REKLAMA

Zmarła Gabrysia Dzimira. 15-latka walczyła o życie w USA

PODKARPACIE. Zmarła 15-letnia Gabrysia Dzimira z Jarosławia. Dziewczyna urodziła się z wrodzoną wadą serca i płuc. W grudniu wyjechała do USA na operację.

Gabrysia Dzimira cierpiała na skomplikowaną wadę serca, która prowadziła do tego, że w jej organizmie brakowało tlenu, a krew utlenowana mieszała się z krwią odtlenowaną.

Dzięki ofiarności ludzi, zebrano kwotę 4 milionów złotych, która była potrzebna na leczenie Gabrysi. W grudniu 15-latka poleciała do USA, gdzie walczyła o życie i przeszłą skomplikowaną operację.

Droga Gabi na ziemi się zakończyła, a rozpoczęła po drugiej stronie nieba. W Dzień Bożego Narodzenia czasu amerykańskiego, Nasza Najukochańsza Gabi odeszła do Pana – poinformował w czwartek instagramowy profil @teamserduszkogabrysi.

 

View this post on Instagram

Walczyła od pierwszego dnia, gdy tylko Mama wzięła Ją na swoje ręce i przytuliła do swego matczynego serca. Walczyła dzielnie. 15 lat szła przez życie z chorym sercem i płucami, nie wiedząc czy dożyje następnego dnia. Miała swoje marzenia, pasje. Kochała koty oraz fotografować to, co Ją otaczało – świat. 24 grudnia 2019 roku kilkanaście minut po godzinie 18:00 czasu polskiego, dotarła do Nas wiadomość ze Stanów Zjednoczonych, że z Gabrysią jest bardzo źle, że Jej stan jest krytyczny. Łzy wypełniły Nasze oczy, gardło ścisk, a głowę pustka i potworna cisza. To straszne oczekiwanie na kolejną wiadomość od Mamy Gabi, Pani Zdzisławy, co z Jej Córeczką… Dzisiaj dotarła do Nas smutna wiadomość: "Droga Gabi na ziemi się zakończyła, a rozpoczęła po drugiej stronie nieba. W Dzień Bożego Narodzenia czasu amerykańskiego, Nasza Najukochańsza Gabi odeszła do Pana." Gabrysiu, choć nie ma Cię tutaj już wśród Nas, pamiętamy o Tobie, bo przecież "nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych". Twoje odważne i waleczne serce pozostanie w Naszych sercach do końca świata, i jeden dzień dłużej. Zawsze i na zawsze. Iskierka na Niebie. Składamy kondolencje Rodzicom, Siostrom, Rodzinie i najbliższym śp. Gabi. Nie ma słów, by opisać żal i współczucie, jakie w tej chwili czujemy. ••• ❗Bardzo prosimy o uszanowanie prywatności Rodziny zmarłej Gabrysi i nie zadawanie jakichkolwiek pytań. Wszelkie informacje będą dodawane w stosownym czasie. #TeamSerduszkoGabrysi 🖤🖤🖤

A post shared by POMOC DLA GABRYSI Z JAROSŁAWIA (@teamserduszkogabrysi) on

źródło: Red., TeamSerduszkoGabrysi / Instagram

 

 

27-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)