REKLAMA
REKLAMA

Zmarła Gabrysia Dzimira. 15-latka walczyła o życie w USA

PODKARPACIE. Zmarła 15-letnia Gabrysia Dzimira z Jarosławia. Dziewczyna urodziła się z wrodzoną wadą serca i płuc. W grudniu wyjechała do USA na operację.

Gabrysia Dzimira cierpiała na skomplikowaną wadę serca, która prowadziła do tego, że w jej organizmie brakowało tlenu, a krew utlenowana mieszała się z krwią odtlenowaną.

Dzięki ofiarności ludzi, zebrano kwotę 4 milionów złotych, która była potrzebna na leczenie Gabrysi. W grudniu 15-latka poleciała do USA, gdzie walczyła o życie i przeszłą skomplikowaną operację.

Droga Gabi na ziemi się zakończyła, a rozpoczęła po drugiej stronie nieba. W Dzień Bożego Narodzenia czasu amerykańskiego, Nasza Najukochańsza Gabi odeszła do Pana – poinformował w czwartek instagramowy profil @teamserduszkogabrysi.

 

View this post on Instagram

Walczyła od pierwszego dnia, gdy tylko Mama wzięła Ją na swoje ręce i przytuliła do swego matczynego serca. Walczyła dzielnie. 15 lat szła przez życie z chorym sercem i płucami, nie wiedząc czy dożyje następnego dnia. Miała swoje marzenia, pasje. Kochała koty oraz fotografować to, co Ją otaczało – świat. 24 grudnia 2019 roku kilkanaście minut po godzinie 18:00 czasu polskiego, dotarła do Nas wiadomość ze Stanów Zjednoczonych, że z Gabrysią jest bardzo źle, że Jej stan jest krytyczny. Łzy wypełniły Nasze oczy, gardło ścisk, a głowę pustka i potworna cisza. To straszne oczekiwanie na kolejną wiadomość od Mamy Gabi, Pani Zdzisławy, co z Jej Córeczką… Dzisiaj dotarła do Nas smutna wiadomość: "Droga Gabi na ziemi się zakończyła, a rozpoczęła po drugiej stronie nieba. W Dzień Bożego Narodzenia czasu amerykańskiego, Nasza Najukochańsza Gabi odeszła do Pana." Gabrysiu, choć nie ma Cię tutaj już wśród Nas, pamiętamy o Tobie, bo przecież "nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych". Twoje odważne i waleczne serce pozostanie w Naszych sercach do końca świata, i jeden dzień dłużej. Zawsze i na zawsze. Iskierka na Niebie. Składamy kondolencje Rodzicom, Siostrom, Rodzinie i najbliższym śp. Gabi. Nie ma słów, by opisać żal i współczucie, jakie w tej chwili czujemy. ••• ❗Bardzo prosimy o uszanowanie prywatności Rodziny zmarłej Gabrysi i nie zadawanie jakichkolwiek pytań. Wszelkie informacje będą dodawane w stosownym czasie. #TeamSerduszkoGabrysi 🖤🖤🖤

A post shared by POMOC DLA GABRYSI Z JAROSŁAWIA (@teamserduszkogabrysi) on

źródło: Red., TeamSerduszkoGabrysi / Instagram

 

 

27-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)