REKLAMA
REKLAMA

14 kierowców straciło „lejce”. Rekordzista miał 140 na liczniku

Tylko przez ostatni weekend mundurowi z ustrzyckiej drogówki zatrzymali 14 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się motocyklista, który pędził z prędkością ponad 140 km/h.

Policjanci ustrzyckiej komendy na co dzień dbają o bezpieczeństwo na drogach, kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów. Podczas weekendu, na terenie powiatu bieszczadzkiego, 14 kierowców straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość. Rekordzistą okazał się kierowca motocykla, który jadąc 145 km/h, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 95 km/h.

Policjanci przypominają, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego, w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

KPP Ustrzyki Dolne

08-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)