REKLAMA
REKLAMA

16 maja Święto Straży Granicznej (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W sobotę 16 maja obchodzimy Święto Straży Granicznej. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa zmieniła się formuła obchodów, ale funkcjonariusze jak co roku otrzymają awanse, odznaczenia i medale.

16 maja, zgodnie z tradycją obchodzone jest Święto Straży Granicznej. Jest to już 29. rocznica powołania formacji.

W tym roku, z powodu pandemii obchody będą miały odmienną niż zazwyczaj formułę. Ograniczą się do indywidualnych spotkań przełożonych z awansowanymi i wyróżnionymi funkcjonariuszami. Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, generał brygady Robert Rogoz w trakcie wideokonferencji na ręce komendantów placówek oraz naczelników złoży gratulacje, podziękowania i życzenia.

Z okazji Święta Straży Granicznej w korpusie oficerów awansowało łącznie 30 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 101 oraz 102 w korpusie podoficerów. Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, przyznawanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, odznaczono łącznie 20 funkcjonariuszy.

Złoty Medal otrzymali: nadinspektor Henryk MOSKWA – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie i płk SG Robert KIELAR – zastępca komendanta BiOSG do spraw logistycznych. Ponadto 23 funkcjonariuszy otrzymało Odznakę Straży Granicznej, nadaną przez Komendanta Głównego Straży Granicznej. Jak co roku, w związku ze Świętem Straży Granicznej oraz ogólnopolską akcją „Na Straży Życia” – Honorowi Krwiodawcy należący do Klubu HDK PCK „VITA” przy Bieszczadzkim Oddziale SG planują oddać krew.

Na dzień 26 maja zaplanowana jest transmisja online mszy świętej z Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej w intencji Straży Granicznej. Tego dnia każdy z funkcjonariuszy i pracowników będzie miał możliwość zdalnego uczestnictwa w nabożeństwie.

W związku z 29. rocznicą powołania BiOSG, powstał krótki film pokazujący służbę strażników granicznych na Podkarpaciu. Zdjęcia do materiału zostały zebrane przed wystąpieniem pandemii koronawirusa.

Youtube.com / Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

mjr SG Elżbieta PIKOR
rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu

źródło: materiały nadesłane

15-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)