REKLAMA
REKLAMA

17 nowych policjantów rozpoczęło służbę. Dziś złożyli ślubowanie (FOTO)

PODKARPACIE. „Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję…” – to początek roty ślubowania, którą przed podjęciem służby składa każdy nowo przyjęty funkcjonariusz. Dziś, gotowość pełnienia służby zadeklarowało 12 policjantów i 5 policjantek. Ślubowanie złożyli w obecności swoich przełożonych i bliskich.

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy odbyło się dziś, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W obecności wicewojewody Jolanty Sawickiej, kierownictwa podkarpackiej Policji oraz swoich najbliższych, siedemnastu nowo przyjętych funkcjonariuszy wzięło na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.

Młodzi policjanci odebrali legitymacje służbowe i odznaki z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniewa Sowy. Usłyszeli, że wybrali zawód trudny, odpowiedzialny i wymagający poświęcenia, ale też przynoszący wiele satysfakcji.

Nowo przyjęci funkcjonariusze już wkrótce wyjadą do jednej z policyjnych szkół, by odbyć tam szkolenie podstawowe. Po powrocie zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, komend miejskich i powiatowych naszego województwa.

KWP

04-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)