REKLAMA
REKLAMA

17 nowych policjantów rozpoczęło służbę. Dziś złożyli ślubowanie (FOTO)

PODKARPACIE. „Ja, obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję…” – to początek roty ślubowania, którą przed podjęciem służby składa każdy nowo przyjęty funkcjonariusz. Dziś, gotowość pełnienia służby zadeklarowało 12 policjantów i 5 policjantek. Ślubowanie złożyli w obecności swoich przełożonych i bliskich.

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy odbyło się dziś, w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. W obecności wicewojewody Jolanty Sawickiej, kierownictwa podkarpackiej Policji oraz swoich najbliższych, siedemnastu nowo przyjętych funkcjonariuszy wzięło na siebie obowiązki i trudy związane z policyjną służbą.

Młodzi policjanci odebrali legitymacje służbowe i odznaki z rąk I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Zbigniewa Sowy. Usłyszeli, że wybrali zawód trudny, odpowiedzialny i wymagający poświęcenia, ale też przynoszący wiele satysfakcji.

Nowo przyjęci funkcjonariusze już wkrótce wyjadą do jednej z policyjnych szkół, by odbyć tam szkolenie podstawowe. Po powrocie zasilą szeregi Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, komend miejskich i powiatowych naszego województwa.

KWP

04-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)