3 medale dla zawodników ZKN Sokół Zagórz! (FOTO)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku rozpoczęła się III letnia edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „LOTOS Szukamy Następców Mistrza”. Tego dnia najmłodsi uczestnicy programu walczyli o medale LOTOS Cup w dwóch konkursach skoków narciarskich na obiekcie HS-44 oraz w zawodach w kombinacji norweskiej. Po raz pierwszy w karierze na najwyższym stopniu podium stanęła Olivia Brenkus z klubu ZKN Sokół Zagórz.

Blisko 80 najmłodszych uczestników „LOTOS Szukamy Następców Mistrza” stanęło na starcie zawodów w Szczyrku, które odbyły się 24 września. Emocji podczas rywalizacji zawodników i zawodniczek tego dnia nie zabrakło. W kategorii Dziewczynka pierwsze w karierze złote krążki wywalczyła Olivia Brenkus z klubu ZKN Sokół Zagórz, która dwukrotnie pewnie triumfowała w zawodach. W kategorii Chłopiec dobrze spisali się pozostali reprezentanci zagórskiego klubu. Franciszek Wojtas był 24. w pierwszym konkursie i 30. w drugim, a Łukasz Hanus 45. i 51.

Tuż po ceremonii wręczenia nagród najlepszym skoczkom i skoczkiniom III letniej edycji LOTOS Cup w Szczyrku odbył się bieg do kombinacji norweskiej. W kategorii Dziewczynka srebrny medal wywalczyła Olivia Brenkus z Zagórza, a w kategorii Chłopiec Łukasz Hanus zajął 30., z kolei Franciszek Wojtas 34. miejsce.

W kolejnych dniach 25 września i 26 września rywalizowali starsi zawodnicy na skoczniach HS 77 i HS 104. Tutaj również skoczkowie z Zagórza zaprezentowali się bardzo dobrze. Filip Krawczyk w kategorii Młodzik na skoczni HS 77 zajął 35. miejsce w pierwszym dniu zawodów i 31. w drugim dniu. Natomiast na najwyższym obiekcie HS 104 reprezentujący barwy Sokoła Zagórz Dawid Kaszuba i Dawid Groszek w kategorii Senior zajmowali miejsca od 9. do 10. w obu konkursach.

To był kolejny tak udany występ skoczków narciarskich z Zagórza na oficjalnych zawodach Polskiego Związku Narciarskiego. Dla przypomnienia należy dodać, że jest to ostatni działający klub skoków narciarskich na Podkarpaciu. Zawodników na co dzień trenuje Michał Milczanowski – były skoczek. Treningi odbywają się 3 razy w tygodniu na skoczniach przy ul. Leśnej w Zagórzu.

Trener oraz zawodnicy starają się wspierać działalność klubu, założyli w tym celu zbiórkę na zakup potrzebnego busa klubowego, adres zrzutki to: https://zrzutka.pl/j26b9z.

źródło: MGOKiS Zagórz / materiały nadesłane