REKLAMA
REKLAMA

6 grudnia niedzielą handlową

POLSKA. W piątkowy wieczór (27 listopada) Sejm zdecydowaną większością głosów zdecydował, że 6 grudnia będzie niedzielą handlową. Zapis ten znalazł się w w noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

LB1_7798

Foto: Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz

– Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej – napisano na stronach Rządowego Centrum Legislacji, w uzasadnieniu zmiany.

Za nowelizacją wprowadzającą niedzielę handlową 6 grudnia głosowało 444 posłów, przeciw było 4, 3 wstrzymało się od głosu.

Według przepisów o ograniczeniu handlu w niedziele, niedzielami handlowymi będą też niedziele 13 grudnia i 20 grudnia.

28-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)