REKLAMA
REKLAMA

Bądź odpowiedzialny! Zostań w domu!

Jeszcze nigdy hasło #zostańwdomu, nie miało tak wielkiego znaczenia jak dziś. Podkarpaccy policjanci apelują do mieszkańców, aby pozostali w domach, zadbali o zdrowie i życie swoje i najbliższych.

W związku pandemią koronawirusa zaostrzyły się zasady dotyczące gromadzenia i przemieszczania się osób. Na ulicach miast i małych miasteczek, będzie więcej policyjnych patroli, które w przypadku lekceważącego zachowania, będą wyciągać surowe konsekwencje. Dziś na rzeszowskich Bulwarach porządku będą strzegły policyjne patrole konne, a sytuację z powietrza będzie monitorował dron.

Chociaż wiosenna aura sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu, to niestety w związku z trwającą epidemią, jest to niemożliwe. Jedyną skuteczną walką z przeciwnikiem, z którym przyszło nam się zmierzyć, jest pozostanie w domach i unikanie kontaktów z innymi osobami. Mieszkańcy Podkarpacia stosują się do nowych zasad, jednak w dalszym ciągu nie brakuje i takich osób, które je lekceważą.

Podczas weekendu więcej policyjnych patroli będzie sprawdzało miejsca, gdzie najczęściej gromadzą się mieszkańcy naszego regionu, po to by spacerować, czy w sposób aktywny spędzać czas. Dziś na rzeszowskich Bulwarach porządku będą strzegły patrole konne, a sytuację z powietrza monitorował będzie policyjny dron.

Na ulicach miast i mniejszych miejscowości policjanci wykorzystując nagłośnienie w radiowozach, w dalszym ciągu będą przypominać, aby w trosce o życie i zdrowie swoje i innych pozostać w domu.

Osoby, które będą lekceważyć przepisy, muszą liczyć się z konsekwencjami i wysokimi karami.

KWP

06-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)