REKLAMA
REKLAMA

Beskidzki Rajd Narciarski Śladami Dwóch Kardynałów (ZDJĘCIA)

Tradycyjnie w pierwszą sobotę lutego br. odbył się Beskidzki Rajd Narciarski Śladami Dwóch Kardynałów, którego celem jest upamiętnienie wielkich Polaków: św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego. Uroczystego otwarcia tegorocznej edycji rajdu dokonała Wójt Gminy Zarszyn, Magdalena Gajewska, która życzyła uczestnikom wielu wrażeń na trasie i szczęśliwego dotarcia na metę.

Komandor Rajdu prof. Roman Kużniar przybliżył przebieg trasy, miejsca postojów i miejsce docelowe. Z uwagi na brak śniegu w Pastwiskach, uczestnicy przewiezieni zostali busami do Puław Górnych, skąd wyruszyli w trasę rajdu. Do udziału w tegorocznym rajdzie zgłosiło się 18 uczestników, którzy przemierzyli trasę Puławy Górne – Komańcza. Pomimo trudnych warunków na trasie uczestnikom nie zabrakło entuzjazmu i samozaparcia. Wszyscy uczestnicy utrudzeni dotarli do Komańczy ok. godz. 17:00. Na zakończenie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki przygotowane przez organizatorów, które wręczył Wójt Gminy Komańcza – pan Roman Bzdyk i komandor rajdu – prof. Roman Kuźniar.

Duże podziękowania kierujemy do sponsorów którzy od wielu lat wspierają nasz rajd tj. pana Krzysztofa Huty i Restauracji „Jaś Wędrowniczek”. Przed nami X Rajd letni na początku sierpnia. W tym roku przypada setna rocznica urodzin Kardynała Wojtyły oraz planowana na czerwiec beatyfikacja Kard. Wyszyńskiego, patronów naszego Rajdu. Warto to uczcić wspaniałym Rajdem i licznym uczestnictwem. Już dziś zapraszamy wszystkich entuzjastów turystyki pieszej.

zdjęcia: Jan Tomkiewicz

11-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Tagi: ,