REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Jedna osoba z podejrzeniem koronawirusa

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Władze Ustrzyk Dolnych poinformowały o jednej osobie z podejrzeniem koronawirusa i dwóch poddanych kwarantannie. Dyrektor miejscowego szpitala uspokaja, że nie ma powodów do obaw.

Spotkanie przedstawicieli Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz ważnych jednostek Gminy Ustrzyki Dolne odbyło się 5 marca 2020 r.  Przeanalizowano i oceniono aktualną sytuację w Polsce i w samej gminie oraz podano szczegóły związane z procedurami, jakie będą konieczne do wdrożenia w przypadku ewentualnego wystąpienia koronawirusa.

Dyrektor szpitala SP ZOZ w Ustrzykach Dolnych Dorota Łukaszyk oraz przedstawicielki Wydziału Epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ustrzykach Dolnych przedstawiły sprawozdania na temat obecnej sytuacji w Gminie Ustrzyki Dolne związanej z chorobą COVID-19. Obie jasno podkreśliły, że nie ma powodów do obaw. Jedna osoba ma podejrzenie wirusa, jej próbki zostały przesłane do badań, dwie osoby profilaktycznie zostały poddane kwarantannie domowej – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Gminy Ustrzyki Dolne.

W komunikacie podkreślono, że służby medyczne oraz sanitarne są zaznajomione z procedurami i na bieżąco monitorują sytuację w Polsce, na świecie i w regionie.

Należy zachować spokój oraz stosować podstawowe zasady higieny – podsumował spotkanie Zastępca Burmistrza Ustrzyk Dolnych Michał WnukZakładamy optymistyczny scenariusz, że uda nam się ustrzec przez koronawirusem, nie mniej na bieżąco monitorujemy sytuację, aby nie dopuścić do ewentualnego rozprzestrzeniania się choroby, o wszystkich zmianach sytuacji będziemy na bieżąco informować.

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

Tymczasem, wzorem kilku poprzednich dni, o aktualnej sytuacji w województwie pod kątem zagrożenia zakażeniami koronawirusem informuje również wojewoda podkarpacki.

od 24 stycznia br. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie te osoby poddawane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa były lub są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pozostaje 188 osób. Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 9 osób, są one w trakcie badań.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 42 testy, wszystkie są ujemne.

Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego

 

Koronawirus: informacje i zalecenia / Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

zdjęcie poglądowe / pixabay.com

źródło: Gmina Ustrzyki Dolne, PUW / materiały nadesłane

foto nagłówek: zdjęcie poglądowe / pixabay.com

06-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)