REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Znaleziono 50 granatów moździerzowych z II wojny światowej (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W ostatnich dniach strażnicy graniczni z placówki w Wetlinie patrolujący polsko-słowacką granicę dwukrotnie natknęli się na nietypowe znaleziska. Topniejący śnieg i budząca się przyroda odsłoniła arsenał kilkudziesięciu granatów moździerzowych z II wojny światowej.

W obszarze odpowiedzialności placówki SG w Wetlinie podobnych zdarzeń notuje się średnio kilka w roku. Jednak ostanie dni przyniosły prawdziwy „urodzaj”, również dzięki informacjom uzyskanych od czujnych mieszkańców przygranicznych miejscowości.

Łącznie w obu zdarzeniach zabezpieczono ponad 50 granatów moździerzowych kaliber 82 oraz amunicji strzelecko-wojennej. Tego typu pociski produkcji radzieckiej były wykorzystywane podczas II wojny światowej.

Jak zawsze w przy takich zdarzeniach mundurowi natychmiast zabezpieczyli teren. Bezzwłocznie powiadomili 21 Batalion Dowodzenia w Rzeszowie. Wysłany patrol saperski przejął ujawnione niewybuchy.

Niebezpieczne materiały zostaną zneutralizowane na wojskowym poligonie.

W razie natknięcia się na podobne znaleziska, apelujemy o zachowanie ostrożności! W takim przypadku, niezwłocznie należy powiadomić odpowiednie służby – Policję, a w rejonie granicy państwowej Straż Graniczną.

mjr SG Elżbieta PIKOR
rzecznik prasowy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

źródło: BiOSG, materiały nadesłane

30-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)