REKLAMA
REKLAMA

BIESZCZADY: Znaleziono 50 granatów moździerzowych z II wojny światowej (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W ostatnich dniach strażnicy graniczni z placówki w Wetlinie patrolujący polsko-słowacką granicę dwukrotnie natknęli się na nietypowe znaleziska. Topniejący śnieg i budząca się przyroda odsłoniła arsenał kilkudziesięciu granatów moździerzowych z II wojny światowej.

W obszarze odpowiedzialności placówki SG w Wetlinie podobnych zdarzeń notuje się średnio kilka w roku. Jednak ostanie dni przyniosły prawdziwy „urodzaj”, również dzięki informacjom uzyskanych od czujnych mieszkańców przygranicznych miejscowości.

Łącznie w obu zdarzeniach zabezpieczono ponad 50 granatów moździerzowych kaliber 82 oraz amunicji strzelecko-wojennej. Tego typu pociski produkcji radzieckiej były wykorzystywane podczas II wojny światowej.

Jak zawsze w przy takich zdarzeniach mundurowi natychmiast zabezpieczyli teren. Bezzwłocznie powiadomili 21 Batalion Dowodzenia w Rzeszowie. Wysłany patrol saperski przejął ujawnione niewybuchy.

Niebezpieczne materiały zostaną zneutralizowane na wojskowym poligonie.

W razie natknięcia się na podobne znaleziska, apelujemy o zachowanie ostrożności! W takim przypadku, niezwłocznie należy powiadomić odpowiednie służby – Policję, a w rejonie granicy państwowej Straż Graniczną.

mjr SG Elżbieta PIKOR
rzecznik prasowy Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

źródło: BiOSG, materiały nadesłane

30-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)