REKLAMA
REKLAMA

Czy w Sanoku powinno powstać nowoczesne więzienie i miejsca pracy?

Czy w Sanoku powinno powstać nowoczesne więzienie i miejsca pracy?

SANOK / PODKARPACIE. Przy okazji wizyty Zbigniewa Ziobro w Sanoku, Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, zapytaliśmy go o to na jakim etapie jest sprawa budowy więzienia w Sanoku. 

– Zakłady karne to są takie inwestycje, które bardzo wiele samorządów chciałoby u siebie lokować. Gwarantuje to bardzo wiele miejsc pracy i rozwój gospodarczy. Wokół zakładów karnych tworzone są przedsiębiorstwa wytwórcze. (…) Zakłady karne budowane są o najwyższym poziomie bezpieczeństwa. Samorządy się o to biją – odpowiadał przed naszą kamerą Zbigniew Ziobro. 

Więcej w materiale filmowym.

Zakład Karny w Sanoku ma być jedną z najnowocześniejszych jednostek penitencjarnych w kraju.

Projekt zakłada, że jednostka pomieści ok 1000 skazanych z możliwością rozbudowy w przyszłości. Ma zostać zlokalizowany na obrzeżach miasta – przy ulicy Stróżowskiej. Na terenie jednostki oprócz pawilonów mieszkalnych ma funkcjonować cała infrastruktura niezbędna do funkcjonowania zakładu karnego: pomieszczenia administracyjne, magazyny, strzelnica, zaplecze socjalne dla funkcjonariuszy i pracowników, warsztaty, parkingi, infrastruktura elektroniczna i ochronna dla zapewnienia bezpieczeństwa.

Na 11-hektarowej działce ma powstać hala produkcyjna o powierzchni 4 tysiące metrów kwadratowych, w której zatrudniani będą osadzeni w ramach rządowego programu “Praca dla więźniów”.

wizualizacje: Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Rzeszowie

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZIOBRO W SANOKU: Przyjeżdżam tutaj z sentymentem (VIDEO, FOTO)

08-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)