REKLAMA
REKLAMA

Dzień bezpieczeństwa w ruchu drogowym z sanocką Policją

SANOK / PODKARPACIE. 22 września był ostatnim dniem trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności. We wszystkich europejskich krajach, prowadzone były akcje pod nazwą ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane były przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL i popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

W miniony piątek, na sanockim rynku, policjanci Ruchu Drogowego wspólnie z policjantką z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii, prowadzili działania profilaktyczne promujące bezpieczeństwo na drogach. W akcji wzięli udział funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Sanoka oraz przedstawiciele WORD Krosno, którzy udostępnili symulator dachowania. Z urządzenia mogli skorzystać uczniowie sanockich szkół oraz wszyscy chętni, którzy chcieli doświadczyć „namiastki” tego, co czują osoby podczas zdarzenia drogowego, gdzie dochodzi do dachowania pojazdu. Podkreślić należy, że prawdziwe dachowanie, to większa prędkość i inne emocje, a wielokrotnie poważne konsekwencje. Celem symulatora jest uświadomienie jak ważne jest korzystanie podczas jazdy z pasów bezpieczeństwa. Wisząc do góry nogami uświadamiamy sobie jak ryzykowne jest ich nie zapięcie. Umieszczone wewnątrz piłeczki odzwierciedlały przewożone luzem w samochodzie różne przedmioty.

Tego dnia, również policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, na drogach powiatu sanockiego, prowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa kierujących i pieszych. Głównym celem akcji jest dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Całość działań była osobiście koordynowana była przez Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego sanockiej policji kom. Arkadiusza Bobera.

KPP Sanok

23-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)