REKLAMA
REKLAMA

Efektowne szkolenie w Bieszczadach (FOTO)

Dobiegło końca dwudniowe szkolenie bieszczadzkich strażników granicznych oraz ratowników GOPR z udziałem śmigłowca Straży Granicznej. Kursanci doskonalili umiejętności z zakresu technik linowych oraz ratownictwa na wypadek nagłych masowych zdarzeń w Bieszczadach.

W kursie wzięło udział 10 funkcjonariuszy SG z bieszczadzkich placówek w Ustrzykach Górnych i Wetlinie oraz ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

Praktyczne szkolenie z współpracy ze śmigłowcem, poszukiwań osób zaginionych, medycyny, technik linowych oraz topografii przeprowadzono w Bieszczadach.

Działania z wykorzystaniem śmigłowca i technik linowych prowadzone są przez Straż Graniczną nie tylko w typowych działaniach operacyjnych ale również, jak pokazała niedawna akcja pomocy powodzianom, w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych i zagrożenia życia ludzkiego.

Podczas kursu działano w warunkach symulowanego, masowego zdarzenia w którym niezbędna była współpraca służb, a śmigłowiec jako najbardziej efektywny i najszybszy środek transportu w górach był wykorzystywany do relokacji ratowników i ewakuacji poszkodowanych. Scenariusz ćwiczeń nawiązywał do wypadku w górach po uderzeniu pioruna.

BiOSG

01-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)