REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: 600 tys. koron w bagażu kierowcy

Podczas kontroli na polsko- ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) ujawnili kolejną próbę przewozu znacznych ilości środków pieniężnych z naruszeniem obowiązujących procedur. 

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej kontrolowali autokar, który przekraczał polsko- ukraińską granicę w Medyce.

Podczas rewizji okazało się, że 51- letni kierowca (ob. Ukrainy), wbrew obowiązującym przepisom, nie zgłosił przewozu znacznych ilości środków pieniężnych. W jego bagażu podręcznym znajdowało się aż 600 tys. koron szwedzkich. Na poczet kary, która grozi kierowcy, zabezpieczono 26 tys. złotych. 

To kolejna w ostatnich dniach  próba nielegalnego przewozu przez granicę środków pieniężnych, wykryta przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w woj. podkarpackim. 

Jednym z rekordowych przypadków w tym miesiącu było wykrycie przez funkcjonariuszy KAS z Korczowej 75 tys. funtów brytyjskich w ukraińskiej ciężarówce. 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoba która wjeżdża do UE lub wyjeżdża z UE i przewozi środki pieniężne o wartości 10 000 euro albo więcej (lub równowartość w innej walucie), ma obowiązek zgłosić ten fakt w formie pisemnej. Niedopełnienie tego obowiązku lub podanie w deklaracji nieprawdziwych danych podlega karze grzywny.

KAS w Rzeszowie

19-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)