REKLAMA
REKLAMA

GRANICA: Na tropie przemytników (FOTO)

MEDYKA / PODKARPACIE. 4- letnia Lucy kolejny raz pokrzyżowała plany przemytników w Medyce. Jej czujny nos doprowadził funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej do skrytek z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

Lucy od trzech lat wspomaga funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej na podkarpackim odcinku polsko-ukraińskiej granicy. To bardzo żywiołowy, energiczny a zarazem wesoły pies rasy Parson Russel Terrier, który na swoim koncie ma wiele wywęszonych skrytek z nielegalnymi papierosami.

Podczas ostatniej służby Lucy wyraźnie zainteresowała się autokarem, który wjeżdżał do polski przez drogowe przejście graniczne w Medyce. W miejscach zaznaczonych przez jej czujny nos, funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce wykryli 450 paczek papierosów. Towar ukryty przed kontrolą celną znajdował się w tylnej ścianie pojazdu. W związku z wykryciem papierosów, dwóch obywateli UA ( 31 i 35 lat) ukaranych zostało mandatami na łączną kwotę 10 400 zł.

W ostatnim czasie Lucy pokrzyżowała także plany kierowcy samochodu osobowego Renault. Dzięki zaznaczeniu przez nią miejsc, funkcjonariusze KAS dotarli do skrytki, w której kierowca usiłował przemycić 1070 paczek papierosów. Dostęp do nielegalnego towaru możliwy był dopiero po demontażu siedzeń. Oprócz przepadku towaru, podejrzanemu o przemyt mężczyźnie, grozi także konfiskata samochodu, w którym dokonano przeróbek konstrukcyjnych.

KAS w Rzeszowie

18-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)