REKLAMA
REKLAMA

Jak dobrać materac – przegląd rodzajów materacy do łóżka Hilding Anders

Wydawać by się mogło, że wybór odpowiedniego materaca jest rzeczą prostą i wymaga jedynie uwzględnienie tego, czy konstrukcja będzie pasować do już posiadanego stelaża. W rzeczywistości jednak kupno nowego materaca wiąże się z uwzględnieniem wielu istotnych czynników, które znacząco wpływają na komfort i jakość snu.

Wraz z rozwojem technologii, nastąpiła znacząca zmiana trendów jeśli chodzi o materace i konstrukcje, które niegdyś były popularne, zostały zastąpione zupełnie nowymi rozwiązaniami. Chodzi m.in o materace piankowe, które są obecnie niezwykle popularne i znajdują zastosowanie zarówno w sypialniach zwykłych użytkowników, jak i w specjalistycznych klinikach zajmujących się rehabilitacją. Sprawdź, jak dobrać właściwy materac i czemu konstrukcje marki Hilding Anders są tak skutecznym rozwiązaniem w kwestii komfortowego i jakościowego snu.

Właściwie dobrany materac – czemu jest on tak istotny?

Poranne bóle pleców są coraz częstszym problemem wielu osób i to niezależnie od tego, czym się na co dzień zajmują, w jakim są wieku, czy jaki styl życia prowadzą. Wielu specjalistów zauważa, że jedną z głównych przyczyn problemów z kręgosłupem może być źle dobrany materac, który nie zapewnia właściwego podparcia, uniemożliwiając tym samym regenerację mięśni. To właśnie one podtrzymują kręgosłup na co dzień, zapewniając właściwe funkcjonowanie, jednak wytrzymałość mięśni jest skończona, dlatego tak istotną funkcję pełni w życiu ludzi wypoczynek. Właściwie dobrany materac będzie podtrzymywał kręgosłup we właściwej, zalecanej przez lekarzy pozycji (kształt litery “S”) i to niezależnie od pozycji ciała. W końcu mało która osoba nie przewraca się na boki lub nie wykonuje innych ruchów podczas snu.

Stąd wiele innowacyjnych rozwiązań, które mają wspierać komfortowy i zdrowy sen, przenosząc zwykły odpoczynek na zupełnie nowy poziom. W tym właśnie celu marka Hilding Anders opracowała materace dostosowane do potrzeb szerokiego grona użytkowników. Zastosowanie pianek wysoko- i termoelastycznych pozwala na dopasowanie się materaca do wszelkich nierówności ludzkiego ciała, a nowoczesne sprężyny typu multipocket reagują tylko w tym miejscu, w którym została przyłożona siła, zapobiegając tym samym przenoszeniu się drgań. Materace piankowe, termoelastyczne czy sprężynowe produkowane przez Hilding Anders znaleźć można w ofercie dużych sklepów (Ikea, Agata Meble czy BRW), jednak skandynawski producent współpracuje również z mniejszymi markami, będąc tym samym autorem innowacyjnych rozwiązań dla SleepMed.

Materace Hilding Anders tworzone są w trosce o alergików – poznaj unikatowe rozwiązania, które przypadną osobom z osłabionym układem odpornościowym

Podczas snu ciało ludzkie poci się, a złuszczona skóra czy fragmenty włosów i paznokci stanowią idealną pożywkę dla wszelkiego rodzaju roztoczy czy innych chorobotwórczych mikroorganizmów. By zapobiec ich namnażaniu konieczne jest zachowanie wysokiej higieny materaca, a pomaga w tym m.in. łatwo odczepiany pokrowiec. W materacach Hilding Anders pokrowiec został wyposażony w suwak, co ułatwia pranie (można czyścić w pralce nawet w wysokich temperaturach), a do tego poszycie zostało wykonane z dzianiny, która cechuje się wysoką przepuszczalnością powietrza, zapewniając doskonałą wentylację układu.

Wiele materacy Hilding Anders można również odwrócić, co znacząco wpływa na poprawę higieniczności całej konstrukcji. Materace dwustronne mają również inną zaletę – dzięki temu, że można je łatwo obrócić, istnieje możliwość szybkiej zmiany poziomu twardości, co znacząco poprawi wygodę użytkowania.

Hilding Anders przygotowało również materace lateksowe, które są niemal w 100-procentach hipoalergiczne, zapobiegając rozwojowi pleśni oraz utrzymując wysoki poziom higieny całej konstrukcji. Dodatkowo warto również wspomnieć o taśmie 3D, która pozwala na swobodną wentylację materaca i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów w sypialni.

 
Specjalistyczne materace do rehabilitacji – co w tym temacie proponuje Hilding Anders?

Materac ortopedyczny kojarzony jest ze specjalistycznymi klinikami zajmującymi się pomaganiem osobom ze zwyrodnieniami kręgosłupa, jednak nadadzą się one również do zwykłych sypialni. Dzięki zastosowaniu pianek wysoko- i termoelastycznych (w tym dostosowującej się do temperatury ciała pianki Visco) możliwe jest zapewnienie doskonałego podparcia kręgosłupowi, co przynosi ulgę bolącym plecom. Materace piankowe doskonale nadają się również do łóżek z regulowanym kątem nachylenia podparcia – dzięki zastosowaniu elastycznych pianek, konstrukcja odporna jest na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków innowacyjnością, wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Ikea, Natura i Galaxy w Agata Meble, Immensity dla BRW czy też unikatowych rozwiązań zastosowanych w marce prywatnej Sleepmed.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

26-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: