REKLAMA
REKLAMA

Jakie są pozytywne efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym?

Osocze bogatopłytkowe jest wykorzystywane m.in. w dermatologii i medycynie estetycznej. Zabiegi z jego użyciem z miesiąca na miesiąc stają się bardziej popularne, co wynika z tego, że przynoszą oczekiwane rezultaty. Osocze białkowe działa na skórę stymulująco, a przy tym jest w pełni bezpieczne. Czy warto udać się na tego typu zabieg? Jakich dokładnie efektów można się spodziewać?

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Należałoby zacząć od tego, czym jest osocze bogatopłytkowe, bo przecież nie każdy interesuje się nowinkami z zakresu medycyny estetycznej i musi to wiedzieć. Osocze jest specjalnie przygotowanym preparatem pochodzącym z krwi osoby, która poddaje się zabiegowi. Krew jest pobierana tak jak w trakcie badań laboratoryjnych, a następnie trafia ona do specjalnej wirówki, gdzie jest łączona z odpowiednimi odczynnikami i mieszana. Z uwagi na to, że osocze bogatopłytkowe ma większą ilość płytek krwi, zapewnia efektywniejsze procesy regeneracyjne. Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego jest inaczej nazywany wampirzym liftingiem. Stosuje się go zazwyczaj na następujące obszary skóry: czoło, policzki, szyja, dekolt, dłonie i powieki dolne (kurze łapki).


 Produkty medycyny estetycznej – https://mesologic.pl/

Zabieg osoczem bogatopłytkowym – bezpieczeństwo

Osoby, które myślą o wizycie w salonie medycyny estetycznej, często zastanawiają się, czy wampirzy lifting jest bezpieczny. Odpowiedź na to brzmi tak, pod warunkiem, że dobrze sprawdzimy miejsce, do którego chcemy się udać oraz dowiemy się, czy osoby pracujące w salonie mają odpowiednią wiedzę i cieszą się dobrymi opiniami wśród klientów. Warto przed umówieniem się na wizytę sprawdzić rekomendacje danego gabinetu.

Wykorzystywanie podczas zabiegu osocza bogatopłytkowego jest w pełni bezpieczne, bo jest to materiał biokompatybilny. Oznacza to, że może być on stosowany nawet u osób wrażliwych. Wampirzy lifting to przeszczep autologiczny, więc ryzyko pojawienia się jakichkolwiek reakcji alergicznych w zasadzie nie występuje. Osocze zawiera płytki krwi, które składają się z wielu cennych składników. Te z kolei mają bardzo dobre działanie, bo stymulują komórki macierzyste.

Do zabiegu zachęca też to, że stanowi on bezpieczniejszą i naturalną wersję botoksu. Po wampirzym liftingu nie trzeba się martwić, że skóra będzie zbyt mocno naciągnięta. Tym samym mamy gwarancję, że cera będzie odświeżona, jednak efekty nie będą przesadzone. Podczas zabiegu można odczuwać lekki dyskomfort, choć wiele zależy od progu bólu pacjenta. Przed rozpoczęciem nakłuwania stosuje się specjalny krem znieczulający, który ma zniwelować ból.

Efekty zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Przejdźmy do najważniejszego, czyli efektów. Dlaczego zabieg osoczem bogatopłytkowym cieszy się tak dużą popularnością? Powodem jest to, że przynosi oczekiwane rezultaty. Przede wszystkim wampirzy lifting sprawia, że skóra wygląda na zdecydowanie młodszą. Podawany przez igłę do skóry preparat uwalnia aktywne enzymy i dzięki temu namnażają się nowe komórki. Następstwem tych procesów jest zdecydowanie gładszy naskórek, a cera wygląda młodziej niż przed zabiegiem.

Wampirzy lifting powoduje, że koloryt skóry zostaje ujednolicony, a cera staje się bardziej elastyczna i napięta. Poprawia się też ukrwienie skóry, co wpływa dobrze na jej ogólny wygląd. Osoby mające zmarszczki zauważają, że stają się one mniej widoczne. Można bez wątpienia przyznać, że zabieg z osoczem bogatopłytkowym jest efektywny i przynosi dużo korzyści dla naszego wyglądu. Specjaliści podkreślają też, że wampirzy lifting daje zdecydowanie bardziej naturalne efekty niż tradycyjny botoks.

Należy pamiętać, że jeśli chcemy uzyskać jak najlepsze rezultaty, zabieg musi być wykonany w kilku seriach (zwykle jest ich 3-4). Efekty są widoczne po około 2 tygodniach od wizyty w salonie medycyny estetycznej i utrzymują się nawet do roku.

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

11-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: