REKLAMA
REKLAMA

Kaczyński do opozycji: Wielu z was będzie siedzieć (WIDEO)

Kaczyński do opozycji: Wielu z was będzie siedzieć (WIDEO)

POLSKA. Nerwowy wieczór podczas sejmowych obrad. – Wszystkie te demonstracje kosztowały już życie wielu osób, macie krew na rękach. Łamiecie artykuł 165. Nie powinno was być w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni. (…) Wielu z was będzie siedzieć – grzmiał z mównicy sejmowej, zwracając się w stronę opozycji, wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Przechwytywanie_75Foto: Sejm RP / YouTube

Krzysztof Gawkowski – szef Lewicy, mówił podczas środowych obrad Sejmu RP, że podczas procesów przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty miał zostać pobity przez policję. Monika Wielichowska z KO mówiła, że jeden z policjantów podczas protestu naruszył jej nietykalność i złamał jej legitymację poselską.

Nerwowo zareagował na te słowa prezes PiS Jarosław Kaczyński, który wyszedł nagle na mównicę, zdjął maseczkę i odniósł się do protestów w czasie epidemii koronawirusa.

– Najpierw, to łaskawie zdejmijcie te błyskawice SS-mańskie, to po pierwsze. Po drugie, wszystkie te demonstracje kosztowały już życie wielu osób. Macie krew na rękach. (…) Nie powinno was być w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni – grzmiał Jarosław Kaczyński.

Opozycja dopytywała, w jakim trybie wypowiada się wicepremier, krzyczała rónież między innymi: „Będziesz siedział”.

– Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedzieć – odparł Jarosław Kaczyński.

Zbulwersowana słowami prezesa PiS posłanka Koalicji Obywatelskiej Barbara Nowacka zapowiedziała, że złoży zawiadomienie do prokuratury w związku z wypowiedzią Jarosława Kaczyńskiego.

– Dzieje się rzecz niebywała. Wicepremier rządu wychodzi na mównicę, obraża opozycję. To są oskarżenia, za które KO złoży wniosek do prokuratury, bo my się nie damy obrażać. I nie mamy krwi na rękach. Krew na rękach ma człowiek, który odpowiada za chaos w trakcie ostatnich 10 lat. Krew płynie po ulicach – zakomunikowała posłanka.

Na Twitterze wypowiedź prezesa PiS skomentował też wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski. – Wielu polityków PO będzie siedzieć. To oczywiste. Prawda boli. Dlatego krzyczą – napisał Kowalski.

Źródło: Sejm RP / YouTube

19-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)