REKLAMA
REKLAMA

Kaczyński wzywa do obrony kościołów: Obrońmy Polskę (WIDEO)

Kaczyński wzywa do obrony kościołów: Obrońmy Polskę (WIDEO)

Ten wyrok jest całkowicie zgodny z Konstytucją. W świetle konstytucji innego wyroku w tej sprawie być nie mogło – mówił we wtorkowym oświadczeniu wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do czwartkowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Ten wyrok stał się dzisiaj powodem albo pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, które przebiegają w wyjątkowym czasie. (…) Mamy stan, w którym wszelkiego rodzaju zgromadzenia powyżej pięciu osób są zakazane. Mamy stan, w którym te demonstracje z całą pewnością będą kosztowały życie wielu ludzi – dodał Kaczyński.

Prezes PiS stwierdził, że każdy, kto w czasie pandemii uczestniczy w protestach, sprowadza niebezpieczeństwo powszechne i dopuszcza się poważnego przestępstwa.

Jarosław Kaczyński skomentował też „ataki na kościoły”: – Wykonywane są ataki na kościoły. To jest wydarzenie w historii Polski, przynajmniej w tej skali całkowicie nowe. Wydarzenie fatalne, bo Kościół może być różnie oceniany, można być wierzącym lub niewierzącym, ale z całą pewnością ten depozyt moralny, który jest dzierżony przez Kościół, to jedyny system moralny, który jest w Polsce powszechnie znany. Odrzucenie go to nihilizm – powiedział prezes PiS.

Musimy umieć powiedzieć »nie« temu wszystkiemu, co może nas zniszczyć, ale to zależy od nas, państwa, jego aparatu, ale przede wszystkim zależy od nas, od naszej determinacji, odwagi. (…) Obrońmy Polskę – zaapelował Kaczyński.

Całe przemówienie dostępne jest nad tekstem. Źródło: Prawo i Sprawiedliwość / Facebook

28-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)