REKLAMA
REKLAMA

KAS przekazała ponad 1400 litrów spirytusu na walkę z pandemią (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Jednostki Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w całym kraju reagują na zapotrzebowanie szpitali, sanepidu, straży pożarnej na środki dezynfekcyjne, niezbędne do walki z koronawirusem. Podkarpacka KAS przekazała już ponad 1400 litrów alkoholu etylowego do walki z pandemią. Alkohol, który został zatrzymany podczas działań kontrolnych KAS, zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów do dezynfekcji.

Alkohol etylowy jest przekazywany instytucjom, które ze względu na specyfikę działania potrzebują dużych ilości środków dezynfekujących i jest wykorzystywany do dezynfekcji budynków, pomieszczeń i środków transportu.

Przekazany przez podkarpacką KAS alkohol został zatrzymany podczas działań kontrolnych i był przeznaczony do zniszczenia. Dzięki działaniom podjętym przez Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu, teraz może posłużyć do przygotowania środków dezynfekcyjnych.

Możliwość użycia alkoholu do celów dezynfekcyjnych potwierdziły badania laboratoryjne, przeprowadzone w Laboratorium Celno- Skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.

Alkohol przekazany został na rzecz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie, która zajmie się jego dalszą dystrybucją do potrzebujących jednostek.

Jak zaznacza Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie mł. insp. Grzegorz Skowronek: Wsparcie bezpieczeństwa sanitarnego, jest istotnym elementem naszych działań obok zapewnienia bezpieczeństwa finansów naszego państwa oraz sprawnej obsługi międzynarodowego obrotu towarowego.

mł. aspirant Edyta Chabowska
Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie

źródło: materiały nadesłane

14-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)