REKLAMA
REKLAMA

Kobieta spadła z konia. Zwierzę ją przygniotło. Interwencja ratowników (ZDJĘCIA)

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. W sobotę około godziny 14:00 ratownicy GOPR zostali zaalarmowani o wypadku w miejscowości Czystogarb w gminie Komańcza. Podczas przejażdżki konnej, w wyniku poślizgnięcia się konia, kobieta spadła ze zwierzęcia i następnie została przez niego przygnieciona. Do pomocy zadysponowano śmigłowiec LPR.

W sobotę około godziny 14:00 od Dyspozytorni Medycznej wpłynęło zgłoszenie o wypadku w rejonie miejscowości Czystogarb. Wynikało z niego, iż kobieta podczas przejażdżki konnej w wyniku poślizgnięcia się konia spadła z niego i następnie została przez niego przygnieciona.

Po nawiązaniu kontaktu telefonicznego z poszkodowaną, poproszono ją o zainstalowanie aplikacji Ratunek, za pomocą której ratownicy uzyskali współrzędne miejsca wypadku.

Do wypadku zadysponowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, który wraz z ratownikiem pokładowym GOPR poleciał w miejsce zdarzenia. Kobietę z urazem miednicy, kręgosłupa i wychłodzoną, zaopatrzyła i zabezpieczyła termicznie załoga Ratownika10, po czym została ona przetransportowana do szpitala – relacjonują ratownicy Bieszczadzkiej Grupy GOPR.

źródło: Bieszczadzka Grupa GOPR / Fb www.Pomoc112.pl

08-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)