REKLAMA
REKLAMA

Kolejny etap budowy centrum symulacji. Szybkie tempo prac (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Za budowlańcami kolejny etap budowy Centrum Symulacji Medycznej – największej inwestycji w historii Uczelni Państwowej w Sanoku. Prace postępują w błyskawicznym tempie. Zobaczcie ZDJĘCIA.

Z prędkością światła posuwają się prace przy budowie Centrum Symulacji Medycznej – największej inwestycji w historii Uczelni Państwowej w Sanoku. Postęp prac z dnia na dzień jest coraz większy i widoczny gołym okiem, czemu sprzyja doskonała współpraca Uczelni z generalnymi wykonawcami inwestycji – czytamy w komunikacie sanockiej uczelni.

Obecnie zakończyły się prace przy stanie surowym I piętra tj. wykonano szkielet żelbetowy oraz ścianki zewnętrzne i wewnętrzne. Rozpoczęto układanie stropu prefabrykowanego. Wartość wykonanych prac przekroczyła 4️ miliony złotych! – podsumowuje uczelnia.

Łączna wartość projektu wynosi 32 514 570,02 PLN. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniosło 12 748 850,34 PLN, dodatkowo uczelnia uzyskała dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa w kwocie 2 900 000,00 PLN.

Centrum Symulacji Medycznej to najnowsza inwestycja sanockiej uczelni, gdzie w specjalnie zaaranżowanych warunkach, przy użyciu specjalistycznych fantomów i symulatorów, studenci kierunków pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne będą nabywać praktyczne umiejętności zawodowe.

źródło: Red., Uczelnia Państwowa w Sanoku

13-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook