REKLAMA
REKLAMA

KORONAWIRUS. 13 osób wyzdrowiało (VIDEO)

PODKARPACIE. Podczas zakończonej niedawno konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas przekazał, że: – Mamy 13 ozdrowieńców. To jest dobra informacja.

Pokrzepiające informacje przekazał podczas konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.

Odpowiedzialność, rozwaga, rozsądek. To jest prawdziwe lekarstwo na koronawirusa. My sobie z nim poradzimy. To pewnie będzie trochę trwało. Patrząc na rozwagę obywateli, wiemy, że nam się to uda […] Szacowaliśmy, że do końca tygodnia będziemy mieli około 100 przypadków. Wiedzieliśmy ponieważ znaliśmy ogniska, wiemy ile mamy pacjentów. Robimy ogromną liczbę testów. W tym momencie, każdej doby robimy około 1,5 tys. badań. Będzie nam przybywało pacjentów z dodatnimi wynikami, ale co ważne, ci pacjenci są właśnie z tych ognisk, które obserwujemy – relacjonował Jarosław Pinkas.

Ponad 44 tys. obywateli jest poddanych opiece inspekcji sanitarnej, nadzorowi epidemiologicznemu. 4400 osób jest w tej chwili w kwarantannie. Zachowują się bardzo racjonalnie. Zdają sobie sprawę, że mogą być zagrożeniem dla swoich rodzi i dla innych ludzi – mówił dalej inspektor.

Mamy także 13 ozdrowieńców. To jest dobra informacja. Będziemy mieli coraz lepsze efekty, ponieważ potrafimy się skonsolidować i mamy naprawdę oddanych lekarzy i pielęgniarki – dodał Jarosław Pinkas.

VIDEO z konferencji prasowej w KRPM

Wypowiedź Jarosława Pinkasa od 23:15

źródło: Red., KPRM / Twitter

foto: GIS, screen z video (KPRM / Twitter)

14-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)