REKLAMA
REKLAMA

KORONAWIRUS. 8 osób w szpitalach. Czy również w Sanoku?

SANOK / PODKARPACIE. Służby wojewody przekazują kolejne informacje w sprawie koronawirusa i osób z podejrzeniem zakażenia, które przebywają na podkarpackich oddziałach zakaźnych. Do naszej redakcji napływają informacje mieszkańców o pacjentach z objawami charakterystycznymi dla koronawiusa, którzy mieli trafić do szpitala w Sanoku. Na razie nikt nie potwierdza nam takich doniesień.

Od kilku dni służby wojewody informują o rozwoju sytuacji związanej z koronawirusem na Podkarpaciu. Najświeższy komunikat mówi o hospitalizacji 8 osób, u których podejrzewa się zakażenie. Nie wiadomo jednak, w którym z 7 podkarpackich oddziałów zakaźnych przebywają.

Od wczoraj do naszej redakcji napływają informacje o osobach z podejrzeniem koronawirusa, które miałyby przebywać na oddziale w Sanoku. Otrzymujemy coraz więcej zapytań i próśb o weryfikację tych informacji. Trudno jednak potwierdzić lub zdementować takie doniesienia. Dyrekcja szpitala odsyła do rzecznika wojewody, a ten nie podaje szczegółowych informacji, w którym szpitalu przebywają chorzy z podejrzeniem koronawirusa. Czekamy również na odpowiedź z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sanoku oraz Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

Nic mi na ten temat nie wiadomo – odpowiada z-ca dyrektora SP ZOZ w Sanoku Grzegorz Panek na nasze pytanie o to, czy na oddziale zakaźnym w Sanoku przebywają osoby z podejrzeniem koronawirusa.

Nie podajemy szczegółowych danych dotyczących tego, w którym z siedmiu podkarpackich oddziałów zakaźnych przebywają osoby z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – odpowiada z kolei Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Siedem ośrodków zakaźnych na Podkarpaciu:

1. Dębica – Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Chorób Wątroby, Krakowska 91,
2. Jarosław – Centrum Opieki Medycznej, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny z Pododdziałem Hepatologicznym i Ośrodkiem Leczenia WZW, 3 Maja 70,
3. Jasło – Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny I WZW, Lwowska 22,
4. Łańcut – Centrum Medyczne w Łańcucie Sp. Z O.O., Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych Z Pododdziałem Hepatologicznym, Ignacego Paderewskiego 5,
5. Mielec – Szpital Specjalistyczny Im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny I Chorób Wątroby, Żeromskiego 22,
6. Przemyśl – Wojewódzki Szpital Im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, Rogozińskiego 30,
7. Sanok – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, 800-Lecia 26.

Tymczasem, na zakończonej przed chwilą (10:50) konferencji prasowej z udziałem między innymi premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego poinformowano o nowym, 18. potwierdzonym przypadku koronawirusa. Pacjent przebywa w szpitalu na Mazowszu. Podano również, że zostały odwołane wszystkie imprezy masowe w kraju.

NOWY KOMUNIKAT WOJEWODY

od 24 stycznia br. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 271 osób. Aktualnie hospitalizowanych jest 8 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 73 testy, wszystkie są ujemne.

Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zakażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego

grafika poglądowa

źródło: Red., materiały nadesłane

10-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)