REKLAMA
REKLAMA

KORONAWIRUS: Sytuacja na Podkarpaciu. 12 osób zarażonych w Polsce

Od 24 stycznia br. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie te osoby poddawane były i są weryfikacji pod kątem stanu zdrowia.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem lub w kwarantannie domowej pozostaje 275 osób. Wszystkie są zdrowe.

Na terenie województwa podkarpackiego hospitalizacji podlega 9 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 63 testy, wszystkie są ujemne.

Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

Małgorzata Waksmundzka-Szarek
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego
Otrzymany w dniu 9 marca 2020, o godzinie 8:15

 

W Polsce u 12 osób potwierdzono zakażenie koronawirusem. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia mówią o potwierdzonych kolejnych dwóch przypadkach i 23 osobach hospotalizowanych. Najnowszy przypadek został potwierdzony w Krakowie.

W stanie ciężkim znajduje się 73-letni mężczyzna zarażony koronawirusem, który w piątek został przyjęty na oddział zakaźny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Rzeczniczka szpitala informowała, że mężczyzna ma objawy ciężkiego przypadku koronawirusa: zapalenie płuc i niewydolność oddechową.

09-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)