REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus w SPGK! NOWE INFORMACJE

SANOK / PODKARPACIE. Publikujemy nowe informacje w sprawie zakażenia koronawirusem pracownika SPGK.

W dniu 18.06.2020 otrzymano informację o dodatnim wyniku badania w kierunku SARS CoV2 u pracownika SPGK w Sanoku, który miał styczność z osobą z ogniska Nadleśnictwo Bircza. Pracownicy SPGK w Sanoku ze styczności w liczbie dziesięciu osób poddano kwarantannie, z tego jedną osobę przekazano do nadzoru PPIS w Brzozowie ze względu na miejsce zamieszkania. Wytypowano osoby do badania. Trwa dochodzenie epidemiologiczne – przekazuje Dorota Gibała, Rzecznik Prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

OGNISKA KORONAWIRUSA NA PODKARPACIU

Aktualna sytuacja na terenie województwa podkarpackiego 19-06-2020

Aktualizacja informacji otrzymanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Rzeszowie
Ogółem w Rzeszowie – 26 osób z potwierdzonym wynikiem dodatnim w tym 3 osoby duchowne, 6 osób personel medyczny oraz 6 pacjentów oddziału nefrologii i stacji dializ Wojewódzkiego Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie, a także 11 osób z kontaktu (w tym 5 z powiatu strzyżowskiego). Ogółem kwarantanną objęto ponad 520 osób. Nadal prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne.

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Jarosławiu
Ogółem potwierdzono 65 wyników dodatnich w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu w tym u 42 pacjentów (z różnych powiatów jarosławski, łańcucki, leżajski, przeworski, stalowowolski; w tym 7 zgonów) i 7 osób z personelu medycznego oraz 16 osób z kontaktu. Kwarantanną objęto ponad 650 osób

W dalszym ciągu zamknięty jest oddział chorób wewnętrznych. Przyjęcia pilne do pozostałych oddziałów szpitalnych są realizowane, natomiast do odwołania wstrzymane są przyjęcia planowe.

W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu potwierdzono 4 wyniki dodatnie wśród personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu.
Kwarantanną objęto ponad 80 osób. Na bieżąco prowadzone są badania osób z tzw. bliskiego kontaktu. Trwa dochodzenie epidemiologiczne

Aktualizacja informacji uzyskanych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu
Ogółem w ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 24 osób wynik dodatni, w tym u 9 pracowników i 15 osób z kontaktu domowego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny nałożył 428 decyzji o objęciu kwarantanną osób z bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi i osób zamieszkujących we wspólnym gospodarstwie domowym. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sanoku informuje:
W dniu 18.06.2020 otrzymano informację o dodatnim wyniku badania w kierunku SARS CoV2 u pracownika SPGK w Sanoku, który miał styczność z osobą z ogniska Nadleśnictwo Bircza. Pracownicy SPGK w Sanoku  ze styczności w liczbie dziesięciu osób  poddano kwarantannie, z tego jedną osobę przekazano do nadzoru PPIS w Brzozowie ze względu na miejsce zamieszkania. Wytypowano osoby do badania. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ustrzykach Dolnych
W dniu 15.06.2020 PPIS w Ustrzykach Dolnych otrzymał informację od Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego o dodatnim wyniku osoby zamieszkałej na terenie województwa małopolskiego, a przebywającej w dniach 11-14.06.2020 w Stężnicy w Kompleksie Wypoczynkowo Rekreacyjnym „Natura Park”. Po przeprowadzeniu dochodzenia kwarantanną objęto ogółem 16 osób (w tym 6 osób z bezpośredniego kontaktu oraz 10 domowników). Wójt Gminy Baligród podjął decyzję o odwołaniu zajęć opiekuńczych w klasie przedszkolnej. W całym Ośrodku Wypoczynkowym „Natura Park” trwają działania dezynfekcyjne przez firmę zewnętrzną i pracowników. Z użytkowania została wyłączona kuchnia i jadalnia, oraz pokój w którym ta osoba przebywała.

Wszystkie osoby z dodatnim wynikiem są hospitalizowane lub przebywają w izolacji.

Osoby przebywające w kwarantannie po uzyskaniu wyniku dodatniego są kierowane na izolację lub w razie pogorszenia stanu zdrowia są hospitalizowane.

 

20-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)