REKLAMA
REKLAMA

Kosze na śmieci „zniknęły”. Wrócą, ale będzie ich mniej

SANOK / PODKARPACIE. Otrzymaliśmy maila, w którym Internauta zwraca uwagę na brak koszy, które jeszcze niedawno znajdowały się przy ulicy Mickiewicza, czy Kościuszki, a dziś pozostały po nich tylko dziury. Co się stało z koszami na śmieci? Sprawa może błaha, ale z drugiej strony idąc ulicą dobrze mieć kosz pod ręką.

– Kosze zostały zdemontowane z uwagi na to, że ich stan techniczny był kiepski. Wymagały remontu, co jest aktualnie robione. Kosze zostaną oczyszczone, umyte, odkażone i w najbliższym czasie zostaną ponownie ustawione  – wyjaśnia Wojciech Naparła, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku.

Kosze na chodniki wrócą, ale będzie ich mniej podkreśla nasz rozmówca.  – Nas jako Powiatowy Zarząd Dróg w Sanoku nie stać na utrzymanie tych koszy, z uwagi na bardzo dużą ilość śmieci, które były w nich umieszczone. Zaznaczę jednak, że nie były to tylko śmieci  z pasa drogowego zwykłych użytkowników drogi, przechodniów. Bardzo często trafiały do nich śmieci z posesji, które były wrzucone w workach, starannie zapakowanych. Widać było, że są to śmieci z typowych gospodarstw domowych.

Jak podaje dyrektor Naparła, jeżeli chodzi o bieżące utrzymanie czystości pasa drogowego to służby codziennie monitorują wszystkie ulice na terenie miasta Sanoka, jak również drogi, a jest ich około 260 km.  – Codziennie ogromne ilości śmieci tzw. „podrzuty”, meblościanki, telewizory, lodówki, wersalki są zwożone z terenu i problem ten nam narasta.

12-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)