REKLAMA
REKLAMA

Kosze na śmieci „zniknęły”. Wrócą, ale będzie ich mniej

SANOK / PODKARPACIE. Otrzymaliśmy maila, w którym Internauta zwraca uwagę na brak koszy, które jeszcze niedawno znajdowały się przy ulicy Mickiewicza, czy Kościuszki, a dziś pozostały po nich tylko dziury. Co się stało z koszami na śmieci? Sprawa może błaha, ale z drugiej strony idąc ulicą dobrze mieć kosz pod ręką.

– Kosze zostały zdemontowane z uwagi na to, że ich stan techniczny był kiepski. Wymagały remontu, co jest aktualnie robione. Kosze zostaną oczyszczone, umyte, odkażone i w najbliższym czasie zostaną ponownie ustawione  – wyjaśnia Wojciech Naparła, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sanoku.

Kosze na chodniki wrócą, ale będzie ich mniej podkreśla nasz rozmówca.  – Nas jako Powiatowy Zarząd Dróg w Sanoku nie stać na utrzymanie tych koszy, z uwagi na bardzo dużą ilość śmieci, które były w nich umieszczone. Zaznaczę jednak, że nie były to tylko śmieci  z pasa drogowego zwykłych użytkowników drogi, przechodniów. Bardzo często trafiały do nich śmieci z posesji, które były wrzucone w workach, starannie zapakowanych. Widać było, że są to śmieci z typowych gospodarstw domowych.

Jak podaje dyrektor Naparła, jeżeli chodzi o bieżące utrzymanie czystości pasa drogowego to służby codziennie monitorują wszystkie ulice na terenie miasta Sanoka, jak również drogi, a jest ich około 260 km.  – Codziennie ogromne ilości śmieci tzw. „podrzuty”, meblościanki, telewizory, lodówki, wersalki są zwożone z terenu i problem ten nam narasta.

12-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)