REKLAMA
REKLAMA

Luksusowa mazda zatrzymana na granicy. Była kradziona (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W Medyce strażnicy graniczni udaremnili próbę wywozu mazdy skradzionej niespełna dwa tygodnie wcześniej w Niemczech. Złodzieje auta, którego wartość oszacowano na 100 tys. złotych, „przygotowali” je do kontroli przerabiając pole numerowe VIN.


Kierowcą był 29-letni obywatel Ukrainy. Do kontroli granicznej na wyjazd z Polski zgłosił się 2 grudnia w Medyce .

Funkcjonariusz Straży Granicznej sprawdzający legalność pochodzenia Mazdy CX5 stwierdził ingerencję w numery nadwozia VIN, czyli niepowtarzalny zestaw znaków nadawany przez producenta w celu identyfikacji auta. Kontrola przeprowadzona z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu doprowadziła do ujawnienia prawdziwych danych 3-letniej mazdy.

Okazało się, że auto o szacunkowej wartości 100 tys. złotych zostało skradzione w połowie listopada br. na terytorium Niemiec. Jest w zainteresowaniu tamtejszych służb oraz poszukiwane m.in. przez Interpol.

Straż graniczna prowadzi dalsze czynności w sprawie.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia zatrzymali ponad 50 skradzionych pojazdów. Ich łączna szacunkowa wartość to około 3 mln złotych. Większość (37) była zarejestrowana w międzynarodowych bazach poszukiwawczych jako utracone. Pozostałe miały przerobione numery identyfikacyjne, a nielegalne pochodzenie potwierdzały szczegółowe analizy przeprowadzane przez specjalistów z SG.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

05-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)