REKLAMA
REKLAMA

AKTUALIZACJA: Koniec akcji! Dziecko bezpieczne. Ojciec zatrzymany (ZDJĘCIA)

PRZEMYŚL / PODKARPACIE. Mężczyzna uzbrojony w nóż zabarykadował się w domu z dzieckiem przy ul. Słowackiego w Przemyślu. Na miejscu są służby. Trwa akcja. Prowadzimy RELACJĘ LIVE.

Artykuł w trakcie edycji.

🔴 17:25

Ta dramatyczna sytuacja rozgrywa się w Przemyślu przy ul. Słowackiego. W jednym z mieszkań w kamienicy miało dojść do awantury domowej. Gdy na miejscu zjawiła się policja, w jednym z pomieszczeń zabarykadował się mężczyzna wraz z kilkuletnim dzieckiem. Prawdopodobnie ma przy sobie nóż.

Trwają negocjacje. Akcja prowadzona jest od ponad 2 godzin.

🔴 17:50

Dotarliśmy do zdjęć z miejsca zdarzenia. Cały czas trwa akcja służb. Fotografie widoczne poniżej.

🔴 18:00

Mogę potwierdzić, że o godzinie 14:50 policja w Przemyślu otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań przy ul. Słowackiego w Przemyślu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze uzyskali informację, że mężczyzna zamknął się w pokoju z kilkuletnim dzieckiem. Trwają czynności policjantów specjalistów – mówi nam st. asp. Małgorzata Czechowska, p.o. Oficera Prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu.

🔴 18:05

Według  nieoficjalnych informacji, na miejsce udają się policyjni negocjatorzy z jednostki w Rzeszowie.

W rozmowie z naszym reporterem, rzecznik prasowy KMP Przemyśl nie potwierdziła tego, że zabarykadowany z dzieckiem w pokoju mężczyzna ma przy sobie nóż. 

Na ten moment nie mogę udzielić żadnych innych informacji na temat okoliczności zdarzenia. Trwają działania policjantów, którzy są na miejscu – mówi st. asp. Małgorzata Czechowska.

🔴 18:10

Z miejsca zdarzenia spływają kolejne sygnały świadków. Przy kamienicy pojawił się oddział antyterrorystów. 

🔴 18:40

Policja odgrodziła teren dookoła wejścia do mieszkania. Zamknięty jest fragment ul. Słowackiego. Cały czas trwają negocjacje z desperatem. Kilkanaście minut temu do klatki schodowej kamienicy weszli antyterroryści z Rzeszowa.

🔴 19:30

Wciąż nie ma przełomu w opisywanej sprawie. Trwają negocjacje z desperatem. Policja otrzymała zgłoszenie o całym zajściu o godzinie 14:50. Trwa zatem piąta godzina całej akcji, w którą jak już informowaliśmy zaangażowani są policyjni negocjatorzy i antyterroryści z Rzeszowa.

🔴 19:35

W Przemyślu, na miejscu zdarzenia jest st. asp. Małgorzata Czechowska, p.o. Oficera Prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu, z którą ponownie rozmawialiśmy telefonicznie.

Trwają czynności przeprowadzane przez policyjnych ekspertów – to jedyne co słyszymy od pani rzecznik.

Szczegółowe informacje nie są na razie udzielane.

Nieoficjalnie wiadomo, że mężczyzna nie otwiera drzwi pokoju, w którym przebywa z kilkuletnim dzieckiem.

Na miejscu są antyterroryści z Rzeszowa. Zapewne jednym z możliwych rozwiązań sytuacji jest siłowe wejście. Czy do niego dojdzie? Miejmy nadzieję, że nie będzie takiej potrzeby i że trwające już blisko 5 godzin negocjacje przyniosą efekt.

🔴 20:35

Coraz więcej wskazuje na siłowe wejście funkcjonariuszy do zamkniętego pomieszczenia. Niedawno do dziennikarzy będących na miejscu wyszła st. asp. Małgorzata Czechowska, która przekazała informacje na temat akcji. Wszelkie dostępne dla opinii publicznej wiadomości opisywaliśmy na bieżąco powyżej.

🔴 21:10

Negocjacje wciąż trwają.

Przypomnijmy, co naszemu reporterowi mówiła przed godziną 18:00 st. asp. Małgorzata Czechowska, p.o. Oficera Prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu, przekazując podstawowe informacje o tym dramatycznym zdarzeniu.

Mogę potwierdzić, że o godzinie 14:50 policja w Przemyślu otrzymała zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z mieszkań przy ul. Słowackiego w Przemyślu. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze uzyskali informację, że mężczyzna zamknął się w pokoju z kilkuletnim dzieckiem. Trwają czynności policjantów specjalistów – mówi nam st. asp. Małgorzata Czechowska, p.o. Oficera Prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu.

🔴 21:35

FMR FM relacjonuje, że mężczyzna zabarykadowany w pokoju jest ojcem dziecka, z którym przebywa.

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM, mężczyzna ma orzeczony zakaz zbliżania się do rodziny – czytamy w artykule.

Ponadto dowiadujemy się, że policjantom udaje się co jakiś czas nawiązać kontakt zarówno z mężczyzną, jak i z dzieckiem.

🔴 21:45

Z OSTATNIEJ CHWILI! Dziecko jest bezpieczne! Mężczyzna został zatrzymany!

Wkrótce więcej informacji.

🔴 21:55

Akcja policjantów zakończyła się sukcesem. Dziecko jest całe i zdrowie. Zostało przekazane matce. Ojciec został zatrzymany – potwierdza w rozmowie z naszym dziennikarzem st. asp. Małgorzata Czechowska, p.o. Oficera Prasowego Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu.

Niebawem poznamy szczegółu akcji funkcjonariuszy.

Ulica Słowackiego w Przemyślu. Około godziny 16:45

 

foto (2): Szymon Owsiany


zdjęcie poglądowe / foto: Policja Lubuska


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

źródło: Red., RMF FM

16-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)