REKLAMA
REKLAMA

Międzynarodowy sukces akordeonisty z Sanoka

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy akordeoniści, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku ćwiczą ostro i z pięknymi efektami również w okresie wakacji. Pod koniec roku szkolnego wysłali nagrania wideo w ramach eliminacji do Międzynarodowego Konkursu Młodych Muzyków do 18 lat „Virtuosos V-4 +”, organizowanego przez telewizję węgierską, a adresowanego do Grupy Wyszehradzkiej – stąd V-4 – a poszerzonej o Serbię.

Na podstawie tych nagrań trójka akordeonistów uczniów prof. ośw. Andrzeja SmolikaKacper Kosztyła, Filip Siwiecki i Dawid Siwiecki awansowali do finałowych otwartych przesłuchań – nagrań w Akademii Muzycznej w Warszawie (5.08.br.) ocenianych przez komisję w składzie Alicja Węgorzewska-Whiskerd, Mateusz Grzesiński, Andras Batta. Wszyscy zaprezentowali się świetnie i zyskali wielkie uznanie.

W wyniku tych przesłuchań Dawid Siwiecki, który wykonał III część Sonaty nr 2 Władysława Zołotariewa, został zakwalifikowany do 4-osobowej reprezentacji Polski i będzie reprezentował nasz kraj w dalszych zmaganiach, już we wrześniu w Budapeszcie z udziałem 20 uczestników z 5 krajów.

Występ naszych młodych uczestników został nagrany przez TVP Kultura i będzie przedstawiony w jednym z programów, podobnie jak transmitowane będą przesłuchania w Budapeszcie przez telewizje 5 krajów uczestniczących.

Dawid Siwiecki

źródło: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku / nadesłane

14-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)