REKLAMA
REKLAMA

Minister w rządzie PiS: Nie mam zamiaru się szczepić

Janusz Kowalski wypowiadając się w mediach przyznał, że nie zaszczepi się przeciwko koronawirusowi. Kowalski jest wiceministrem aktywów państwowych i politykiem Solidarnej Polski. Stwierdził on ponadto, że to kwestia wolności i decyzji każdego człowieka.

– Mówię to w swoim imieniu. To jest moja decyzja. Każdy podejmuje je według własnego uznania, zgodnie z własnymi przekonaniami. Uważam, że polskie państwo nie może zmuszać nikogo do tego, aby się szczepić – podkreślał w swoich wypowiedział wiceminister Janusz Kowalski.

Kowalski podkreślał, że nie będzie namawiał do tego, aby się nie szczepić, ale też do tego, aby się zaszczepić.

– To jest mój pogląd, moja opinia, podjęta zgodnie z moją wiedzą i z moją intencją, i proszę to uszanować. Na tym polega właśnie wolność człowieka, który podejmuje własne decyzje – mówił wiceminister.

foto: gov.pl

Janusz Kowalski dwa miesiące temu poinformował, że uzyskał dodatni wynik testu na koronawirusa.

Szczepienia przeciwko koronawirusowi rozpoczęto 8 grudnia w Wielkiej Brytanii 8 grudnia w Wielkiej Brytanii W Polsce proces szczepień ma rozpocząć się w styczniu. Szczepienie będzie darmowe i dobrowolne. Jak informował minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki, Polska ma zakontraktowane około 60 mln szczepionek przeciw COVID-19.

15-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)