REKLAMA
REKLAMA

Mocny muzyczny przekaz. „Czas wyrwać się ze stada” (VIDEO)

POLSKA. O epidemii koronawirusa w Polsce, szczepieniach, sieci 5G i „zamachu stanu” mówi w swoim utworze dwóch młodych chłopaków, którzy chcą w ten sposób przekazać swój punkt widzenia na temat aktualnej sytuacji w Polsce i na świecie.

UWAGA!

Utwór zawiera wulgaryzmy, które są elementem przekazu artystycznego

Vin Vinci ft Królik – Zamach Stanu (Official Video)

źródło: Youtube.com / Vandal Vibe

Tomasz Sokołowski, Esanok.pl: Co zainspirowało Was do nagrania tej kompozycji?

Vin Vinci i Królik, członkowie zespołu Vandal Vibe: Zainspirowała nas obecna sytuacja panująca w Polsce i za granicą. Duży wpływ na treść utworu i zawarte w nim tematy odzwierciedlają nasze poglądy polityczno-patriotyczne, poprzez które nie zgadzamy się z działaniami podjętymi przez osoby sprawujące władzę w naszym kraju.

Esanok.pl: Jest to zatem pewnego rodzaju manifest związany z otaczającą nas dzisiaj rzeczywistością?

Vin Vinci i Królik: Nie nazwalibyśmy tego manifestem, a po prostu wyrażeniem własnego zdania i poglądów na ten temat. Uważamy, że
czas najwyższy otworzyć oczy i wyrwać się ze stada, które kroczy wygodnie utartymi ścieżkami, nie zwracając uwagi na to, co się dzieje dookoła nas samych.

Esanok.pl: Co chcielibyście przekazać młodym ludziom? Co według Was powinni zrobić w zbliżających się wyborach?

Vin Vinci i Królik: Chcielibyśmy przekazać pewne spostrzeżenia, którymi postanowiliśmy się podzielić z naszymi słuchaczami, nie zamierzamy ingerować w niczyje decyzje, a skłonić do refleksji i głębszego zastanowienia się nad oddaniem głosu, by wybrać mniejsze zło.

Esanok.pl: Co myślicie o epidemii koronawirusa? Czy działania Państwa są Waszym zdaniem zasadne, sensowne i rozsądne?

Vin Vinci i Królik: Uważamy, że koronawirus nie jest na tyle groźny, jak nam go przedstawiono, a specjalnie podkoloryzowany poprzez różne mass media, by wzbudzić w nas strach, poprzez który jak wiadomo łatwiej sterować większą częścią społeczeństwa. Osobiście nie zgadzamy się chociażby z noszeniem masek, które mają negatywny wpływ na nasz układ odpornościowy, czy dotlenienie organizmu. W ostatnim czasie byliśmy notorycznie zatrzymywani przez organy prawne i zostaną nam wytoczone sprawy sądowe. Jednakże jesteśmy dobrej myśli, że wszystko potoczy się po naszej myśli, bo cała ta sytuacja oparta jest na rzekomych ustawach, które mają prawo bytu tylko w trzech sytuacjach, takich jak: stan wojenny, klęska żywiołowa, czy stan wyjątkowy, a żaden z nich nie został wprowadzony.

Esanok.pl: Co myślicie o technologii 5G? Temat ten również poruszacie w opisywanym utworze.

Vin Vinci i Królik: Wiadomo nie od dziś, że sieć 5G jest szkodliwa dla organizmu, za sprawą emitowanych fal elektromagnetycznych. Operatorzy twierdzą rzekomo, że zgodnie z przeprowadzanymi testami, wyniki mieszczą się w normie, jednakże nie możemy się z tym zgodzić. Jest masa dowodów na to, że anteny 5G przekraczają normy tysiące razy większe niż nasz organizm jest w stanie zwalczyć. Ttelefony komórkowe, których używamy na co dzień tez emitują niezdrowe fale, gdzie jest to zapisane w instrukcjach, by na przykład nie przystawiać telefonu bezpośrednio do ucha podczas rozmowy . Ale czy ktoś w ogóle czyta takie rzeczy? Powinniśmy się buntować i nie godzić na takie decyzje. Liczymy się z ryzykiem potencjalnych problemów poprzez wyrażanie własnych poglądów, choć podobno mamy wolność słowa, ale w rzeczywistości nie wygląda to tak kolorowo.

Muzycy dodają, że w najbliższym czasie powstanie kilka nowych utworów o tematyce związanej z aktualną sytuacją w Polsce i na świecie.

Vin Vinci i Królik, muzycy z Lublina. Tworzą zespół Vandal Vibe

źródło: Red., Youtube.com / Vandal Vibe

foto: screen z klipu

08-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)