REKLAMA
REKLAMA

Most w Lesku ze wsparciem nadleśnictwa

LESKO / PODKARPACIE. W minionym tygodniu oddano do użytku po remoncie most na Sanie między Leskiem a Huzelami w ciągu obwodnicy bieszczadzkiej. To kolejny poważny remont infrastruktury drogowej wsparty z funduszy Lasów Państwowych. Tym razem Nadleśnictwo Lesko dołożyło kwotę 300 tysięcy złotych.

Prace trwały przez kilka miesięcy, utrudniając mocno komunikację w tej części Bieszczadów.

W środę 19 sierpnia 2020 roku w miejscowości Huzele k. Leska odbył się techniczny odbiór zadania pod nazwą „Remont mostu przez rzekę San w miejscowości Huzele w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 893 Lesko – Cisna w km 0+717”.

Most w Huzelach ma bardzo ważne znaczenie dla ruchu kołowego w tej części Bieszczadów, tak dla lokalnej społeczności, jak i turystów oraz szeroko pojętej działalności gospodarczej. Obecnie funkcjonująca konstrukcja została wzniesiona w 1924 roku i jest ciekawym elementem krajobrazu, wpisanym w dolinę rzeki San i jej otoczenie.

W przedsięwzięciu, na zasadzie partycypacji w kosztach uczestniczyły Lasy Państwowe. Nadleśnictwo Lesko wsparło inwestora, czyli Województwo Podkarpackie kwotą 300 tysięcy złotych.

Tekst i zdjęcia: Wojciech Jankowski
Nadleśnictwo Lesko

28-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)