REKLAMA
REKLAMA

Na zielonej granicy zawsze coś się dzieje. Są zatrzymani

W Bieszczadach Straż Graniczna zatrzymała dwóch obywateli Turcji, którzy wbrew przepisom przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski.

We wtorek (01.09) podczas patrolu w miejscowości Bandrów (pow. bieszczadzki) strażnicy graniczni z Krościenka zauważyli dwie osoby, które z plecakami poruszały się od granicy w głąb terytorium RP.

Mężczyźni (29 i 31 lat) posiadali tureckie paszporty. Podejrzenie nielegalnego przekroczenia wkrótce potwierdziły ślady odnalezione na granicy. Obaj cudzoziemcy zostali zatrzymani. Wyjaśnili, że planowali dostać się do Niemiec i podjąć tam pracę.

Obecnie trwają czynności zmierzające do przekazania imigrantów ukraińskim służbom granicznym w ramach umowy o readmisji.

W 2020 roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał 84 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych. Byli to głównie obywatele Turcji i Afganistanu.

BiOSG

03-09-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)