REKLAMA
REKLAMA

Nabór do szkół. Ostatnie wolne miejsca w wybranych placówkach

SANOK / PODKARPACIE. Poznaliśmy wyniki naboru do szkół średnich prowadzonych przez Powiat Sanocki. W tym roku zainteresowanie sanockimi placówkami jest duże, o czym świadczą poniższe dane.

W I Liceum Ogólnokształcącym przygotowano dla uczniów 192 miejsca. Na dzień 20 sierpnia można złożyć jeszcze podanie na profil biologiczno-chemiczny (4 miejsca), psychologiczny z rozszerzonym językiem polskim i biologią (2 miejsca), matematyczno-fizyczny (3 miejsca), ekonomiczny z rozszerzoną matematyką i geografią (3 miejsca), humanistyczny z rozszerzonym językiem angielskim (2 miejsca).

II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku może przyjąć 150 uczniów. Ostatnie 3 wolne miejsca są na profilu matematycznym z przedmiotem rozszerzonym biologia, fizyka lub chemia, na profilu matematycznym z przedmiotem rozszerzonym geografia lub WOS – 5 miejsc oraz na profilu polonistycznym z przedmiotem rozszerzonym historia lub WOS – 3 miejsca.

W technikum w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku chętni mogą jeszcze wybrać naukę na kierunku technik ekonomista (6 miejsc), technik hotelarstwa – 1 miejsce, technik logistyk – 1 miejsce. Dla absolwentów szkół średnich ZS nr 1 przewidział 130 miejsc.

W technikum w Zespole Szkół nr 2, w którym zarezerwowano dla uczniów 136 miejsc, można złożyć podanie na kierunek technik automatyk (4 miejsca), technik elektronik (4 miejsca) oraz technik spawalnictwa (1 miejsce).

W technikum w Zespole Szkół nr 3 są jeszcze wolne miejsca na kierunku technik elektryk (2 miejsca), technik mechatronik (1 miejsce) oraz technik pojazdów samochodowych (2 miejsca). Łącznie naukę w ZS nr 3 może podjąć 226 uczniów.

Z kolei w technikum w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku przewidziano dla uczniów 92 miejsca. Można jeszcze złożyć dokumenty na kierunek technik fotografii i multimediów (8 miejsc), technik żywienia i usług gastronomicznych (7 miejsc), technik usług fryzjerskich (10 miejsc) oraz technik budownictwa (3 miejsca).

Wolne miejsca są również w branżowej szkole I stopnia. W Zespole Szkół nr 5 na uczniów w zawodzie fryzjer czeka 7 miejsc a w klasach wielozawodowych – 20 miejsc.

W tym roku nie udało się utworzyć trzech kierunków: technik organizacji turystyki i technik geodeta w Zespole Szkół nr 5 oraz technik rachunkowości w Zespole Szkół nr 1.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku
foto: Red., archiwum I LO w Sanoku

21-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)